* HOME *

 

1. liga AHbK - 2025/2026 - 22. kolo

07.03.2026 09:00 Doubravic Dogs - HBC PLAV ISLANDERS

Výsledek 5 : 4
Poznámka po samostatných nájezdech
Třetiny 1:1 2:1 1:2
Prodloužení 0:0 Samostatné nájezdy 2:1
Střely na branku 36:33 (13:11;10:9;9:9;4:4) Zásahy brankářů 29:32 (10:12;8:8;7:8;4:4)
Rozhodčí Karl, Vyžrálek
Nejlepší hráči ?? - Frederic Hakl
 

Branky a asistence

Minuta Střelec Nahrávač Skóre Poznámka
09.     1:0  
16. Hakl M. Tácha, Machálek 1:1  
22.     2:1  
31. Hakl   2:2 trestné střílení
37.     3:2  
41. Nídl Hakl 3:3 přesilovka
52. Weber Machálek,M. Tácha 3:4  
53.     4:4  
      5:4 rozhodující samostatný nájezd
 
Průběh samostatných nájezdů
Doubravic Dogs Proměnil - Ano/Ne HBC Plav Islanders Proměnil - Ano/Ne
  Ne Weber Ano
  Ano  Hakl Ne
  Ano  Nídl Ne-

 

 

Tresty

Doubravic Dogs

HBC Plav Islanders

Minuta Hráč Trest Délka Minuta Hráč Trest Délka
04.   PODR 2 47. M. Tácha SEK 2
31.   HÁK TS 57. M. Tácha SEK 2
39.   VRAŽ 2        
53.   SEK 2        
64.   NESP 8        
 

Sestava HBC Plav Islanders

Čís. Příjmení Jméno M Z G % TM Čís. Příjmení Jméno G A +/- TM
B PIVEC Radek 60 32 4 88,9 - 15 TÁCHA Zdeněk     -2  
Čís. Příjmení Jméno G A +/- TM - 17 HAKL Frederic 2 1 1  
6 WEBER David 1   1   - 90 HAVLÍN Stanislav     -1  
19 PÁVEK Karel     -3   - 91 TÁCHA Matěj 2 1 4
23 MACHÁLEK David 2 1 - B NÍDL Šimon 1   -3
B HAJNÝ Ondřej     -3   -              
B SOKOLÍK Miroslav     0   -              
 

Reportáž

V posledním kole základní části nastoupili plavští hokejbalisté na Dobré Vodě proti Doubravici, a přestože už v podstatě o nic nešlo, sehráli s ní velmi dramatický duel.

Prvních patnáct minut patřilo domácí Doubravici. Jednoznačně zaměstnanějším brankářem byl plavský Pivec, který odolával do 9. minuty, kdy před ním zůstal osamocený Rousek a otevřel skóre. Plavští se v prvních patnácti minutách zejména sžívali s dobrovodským asfaltem a až v 16. minutě se jim povedl rychlý protiútok, po kterém Hakl vyrovnal. Zbytek třetiny se poté odehrál v režii hostujících hráčů, na skóre se ale nic nezměnilo.

Do druhé části lépe vstoupili domácí, kteří se velmi rychle dostali do vedení. Poté zase několikrát zahrozili hosté, Studnička v domácí brance ale odolával. Ve 31. minutě doubravičtí znemožnili Haklovi zakončení za cenu faulu a následovalo trestné střílení, které sám postižený proměnil a vyrovnal. Poté plavští svého soupeře několikrát sevřeli, domácí ale hrozili z rychlých protiútoků a jeden z nich ve 37. minutě úspěšným blafákem zakončil Trummer.

V závěru druhé třetiny domácí nedovoleně zastavili pronikajícího Havlína, následující přesilovka se přesunula i do začátku závěrečné části a Nídl ji pohotovou střelou v samém závěru využil. V 52. minutě se hosté po Weberově střele poprvé v utkání dostali do vedení, to ale mělo pouze jepičí život, protože Šulčík vzápětí vyrovnal. V závěru pak obě mužstva promarnila po jedné přesilové hře a přes několik šancí na obou stranách utkání dospělo do prodloužení.

To také přineslo několik výborných šancích na obou stranách, na skóre se ale nic nezměnilo a o vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V první sérii Pivec soupeře vychytal a na druhé straně Weber Studničku překonal. Ve druhé sérii uspěl Šulčík, ale Haklův pokus skončil na Studničkových betonech. O vítězi tak rozhodla třetí série, ve které se na jedné straně prosadil Rousek a na druhé straně Nídlův pokus skončil ve Studničkově lapačce. Z druhého bonusového bodu se tak radují hokejbalisté z Doubravice.

 

© 2026 by Petr Kopic