1. liga AHbK - 2023/2024 - 2. kolo

24.09.2023 13:00 HC Čejkovice "B" - HBC PLAV

Výsledek 5 : 16
Třetiny 1:4 3:7 1:5
Střely na branku 27:41 (11:14;6:15;10:12) Zásahy brankářů 34:23 (12:10;11:5;11:8)

B KOPIC Petr 1 2 2   -

K utkání 2. kola 1. ligy AHbK odcestovali plavští hokejbalisté do Čejkovic, aby tam s čejkovickým "béčkem" svedli divokou přestřelku.

Od prvního buly bylo zřejmé, že tempo utkání budou udávat hosté. Ti si v prvních minutách zvykali na asfaltový povrch, nicméně už ve čtvrté minutě šli do vedení poté, co Weberovu střelu zastavila tyčka a volný míček dorazil do sítě Bárta. V 7. minutě Lonsmínovu střelu tečoval Růžička a zvýšil na 2:0 pro hosty. V 11. minutě převedl rychlé ruce Hakl a přidal třetí gól. Plavští na hřišti dominovali, nicméně domácím v 17. minutě vyšel rychlý protiútok a Němec snížil. Poslední slovo první části zase patřilo plavským hokejbalistům a Hakl přidal jejich čtvrtý gól.

Druhá část byla hodně bláznivá. Hned v jejím úvodu domácí snížili. Ve 22. minutě pak skončilo utkání pro Ferdana, který po zásahu vysokou holí s hlubokou tržnou ranou pod okem musel odjet na šití. Plavští tak hráli čtyřminutovou přesilovku a přestože pálili jak u Verdunu, brankář Holub dlouho odolával. Bártovu šanci ale zlikvidoval pouze za cenu úmyslného posunutí branky a plavští přesilovku nakonec využili, když rychlou kombinační akci zakončil Bárta. Když se vzápětí po spolupráci se Z. Táchou prosadil Růžička, vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Stačila ale chvilka nepozornosti, domácí z ničeho nic dvěma slepenými lacinými góly snížili na 4:6 a najednou zase bylo o co hrát. Hosty to ale nijak nerozhodilo, přeřadili opět na vyšší rychlostní stupeň a po střelách Bárty a Z. Táchy zase vedli o čtyři branky. A to ještě ani zdaleka nebylo všechno. Ve 38. minutě Holub řešil ošemetnou situaci hozením hole a nařízené trestné střílení s velkým přehledem proměnil Hakl. A když se vzápětí trefili Z. Tácha a Pávek, vedli plavští už 11:4.

I závěrečná část byla gólově bohatá. Plavští ji začali raketově a během prvních třech minut přidali další tři branky, když se dvakrát trefil Bárta a jednou Z. Tácha. Bárta pak ve 46. minutě bleskově využil další přesilovku a vytáhl skóre na 15:4 pro hosty. Domácím se podařilo snížit v 51. minutě, jednalo se o druhý vlastní gól plavských hokejbalistů, kteří tak stříleli góly do obou branek. V poslední desetiminutovce jsme se pak dočkali pouze jediného gólu, o který se po Haklově akci postaral Kopic. Utkání tak skončilo divokým výsledkem 5:16.