1. liga AHbK - 2023/2024 - 1. kolo

16.09.2023 12:00 HBC RAMS - HBC PLAV

Výsledek 4 : 7
Třetiny 1:2 1:4 2:1
Střely na branku 27:41 (11:14;6:15;10:12) Zásahy brankářů 34:23 (12:10;11:5;11:8)

B SOKOLÍK Miroslav     -3   -

Stejně jako plavské "béčko" i "A" mužstvo do nové sezóny vstoupilo vítězně, když po svižném hokejbalu zdolalo mužstvo HBC RAMS.

Plavští začali velkým náporem a prvních 10 minut se hrálo prakticky na jednu branku. Skóre ale zejména díky brankáři Vyžrálkovi zůstalo bezbrankové až do 11. minuty, kdy Pávek narýsoval pěknou kolmici na Z. Táchu a ten z levého horního růžku vyhnal všechny pavouky. Než se domácí vzpamatovali, inkasovali podruhé, když další kombinaci předvedli oba aktéři úvodní branky, Z. Tácha vracel míček Pávkovi před prázdnou branku, ale domácí si jej srazili do vlastní sítě. Až poté vystrčili růžky i hokejbalisté RAMS a několik zákroků si ve své plavské premiéře zapsal i brankář Hlaváč. Ten odolával do 15. minuty, kdy domácí asi pětkrát za sebou dokázali dostat míček do brankoviště a nakonec i do sítě.

Ve druhé třetině se obraz hry podobal druhé polovině první části. Více ze hry měli plavští, RAMS ale odolával a hrozil z protiútoků. Z gólu se nakonec ve 31. minutě po důrazu mladíka Pávka radovali hosté. Přesně v polovině utkání se po vyhraném buly v útočném pásmu radovali domácí, kteří snížili na 2:3. Druhá polovina druhé části pak ale patřila plavským hokejbalistům, kteří zásluhou Pávka ml., Z. Táchy a Postla vstřelili tři slepené branky, čímž utkání víceméně rozhodli.

To ale neznamenalo, že by se závěrečná třetina pouze dohrávala. I nadále jsme sledovali rychlý hokejbal, ve kterém nebyla nouze o zajímavé šance. V jedné z nich se hned na začátku třetiny prosadili domácí a snížili tak na 3:6. Tento stav vydržel až do závěrečné pětiminutovky, kdy se nejprve prosadil hbitý Hakl a poté po propadnutí plavských hráčů z přečíslení tří na nikoho skórovali i domácí. Další branky už nepadly a utkání tak skončilo výsledkem 4:7.