1. liga AHbK 2023/2024 - finále play off o 3. místo

14.04.2024 09:00 HBC Apache Adamov - PLAV "B"

Výsledek 4 : 3
Poznámka po prodloužení Prodloužení 1:0
Třetiny 0:1 1:0 2:2
Střely na branku 46:19 (13:10;17:3;15:6;1:0) Zásahy brankářů 16:42 (9:13;3:16;4:13;0:0)

88 STEHLÍK František     -1   - 93 JIŘÍČEK Miroslav   -1

K finálovému utkání play off o 3. místo 1. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti "Apačům" z Adamova.

Utkání začalo velmi svižně a hned v úvodní minutě si připsali zákrok oba brankáři. V 5. minutě se radovali Apači, jejich radost ale byla předčasná, protože jejich gól nebyl pro postavení mimo hru uznán. O minutu později se tak radovali plavští poté, co Postl pohotovou střelou z poměrně ostrého úhlu propálil Hemberu. Ve druhé polovině úvodní části přiložili pod kotel domácí Apači, plavská obrana v čele s brankářem Pivcem ale odolala.

Druhá třetina probíhala jednoznačně v režii Apačů. Plavští se až na několik málo protiútoků v podstatě pouze bránili, zblokovali spoustu střel a to, co prošlo, zlikvidoval výborný Pivec. A když už se domácí ve 31. minutě prosadili, nebyla branka uznána, neboť střelec nebyl uveden v zápisu. Apači v závěru druhé části přece jeden regulérní gól nakonec vstřelili a po dvou třetinách tak byl stav 1:1.

I úvod závěrečné části patřil Apačům. Plavští mohli trochu vydechnout ve 46. minutě, kdy se jim naskytla přesilová hra, ve které nebezpečně pálil Pávek ml. Právě Pávek ale o chvilku později odešel na trestnou lavici a při hře třech proti třem uspěli po vhazování v útočném pásmu Apači. Tento gól odstartoval velmi divokou čtyřminutovku. V 51. minutě totiž z levé strany napřáhl Bartizal a bylo vyrovnáno. Hned o minutu později si plavští ve svém obranném pásmu špatně rozebrali soupeře a do vedení šli znovu Apači. Jejich radost ale opět měla pouze jepičí život, protože hned vzápětí zachytil soupeřovu rozehrávku Růžička a přesnou střelou pod horní tyčku znovu vyrovnal. Poté se hra poněkud uklidnila, a protože do konce utkání už žádný gól nepadl, následovalo prodloužení.

To začalo z obou stran velmi opatrně a bylo vidět, že obě mužstva čekají na chybu soupeře. Té se nakonec v 63. minutě dopustili plavští a Apači šťastnou brankou rozhodili o svém vítězství.