V tradičním předvánočním hokejbalovém utkání letos zvítězilo mládí

V sobotu 17. prosince se v Plavu uskutečnilo tradiční předvánoční utkání hráčů HBC Plav "staří - mladí". Utkání bylo jako obvykle spojeno se zakončením první poloviny sezóny.

Oproti předchozím letům byla změna v tom, že v mužstvu "starých" nastoupilo i několik bývalých plavských hráčů, konkrétně Pavel Bárta, Josef Lonsmín a Lukáš Presl, v mužstvu mladých zase nastoupil dorostenec Jan Bárta. To znamenalo, že si Josef Lonsmín zahrál proti svým synům Pavlovi a Tomášovi a Pavel Bárta proti svému synovi Janovi.

Vlastní utkání bylo dlouho poměrně vyrovnané. "Staří" šli hned v úvodu do vedení, které ve 33. minutě ještě navýšili. V té době už ale museli čelit velkému tlaku běhavého mládí, které dlouho držel na uzdě brankář Beneš. "Mladí" se nakonec dočkali v závěru druhé třetiny, kdy dvěma slepenými góly vyrovnali. Svůj tlak korunovali v úvodu závěrečné části třetí brankou. Na tu si sice "staří" ještě našli odpověď, nicméně další dva poměrně slepené góly "mladých" v 54. a 56. minutě utkání prakticky rozhodly. Staří to v závěru ještě zkusili, odvolali brankáře a vytvořili si i tlak, nakonec ale inkasovali do prázdné branky šestý gól. Mladí tak zvítězili 6:3.

Statistiky utkání:
HBC Plav "staří" - HBC Plav "mladí" 3:6 (1:0;1:2;1:4)
Branky: 3. Z. Tácha 1:0; 33. Presl 2:0; 38. J. Tácha 2:1; 40. J. Bárta 2:2; 42. J. Tácha 2:3; 48. Z. Tácha 3:3; 54. Trněný 3:4; 56. Bartizal 3:5; 60. Bartizal 3:6 - power play
Vyloučení: 1:0; bez využití; rozhodčí Pávek st.