V sobotu 20. prosince se v Plavu uskutečnil tradiční předvánoční hokejbalový podvečer

V sobotu 20. prosince se v Plavu uskutečnila poslední hokejbalová akce roku 2008. Touto akcí byl "Předvánoční hokejbalový podvečer", jehož součástí byla 2 hokejbalová utkání. Nejprve se utkali bývalí plavští hráči proti roudenskému Bobr teamu a poté svedli souboj současní hráči HBC Plav "staří - mladí".

Plavští Old boys letos své utkání nehráli proti dorostencům či žákům, tak jak bylo zvykem v minulých letech, ale pozvali si více než zdatného soupeře z Roudného. Díky tomu svůj kádr museli poněkud omladit a od druhé třetiny navíc posílit o mladíka z plavského "béčka" Matěje Táchu. Ten měl hlavní podíl na tom, že plavští dotáhli utkání, ve kterém prakticky celou dobu prohrávali, do remízy a následných samostatných nájezdů.

Utkání aktivních hráčů HBC Plav "staří - mladí" bylo ovlivněno tím, že se několik "starších" hráčů nedostavilo a v jejich sestavě tak nastoupila i úderná dvojice Říha - Šívr. Sestava "mladých" tak prakticky vypadala jako jakýsi plavský výběr do  21 let. Utkání mělo celkem vysoké tempo, a protože se více útočilo než bránilo, padlo úctyhodných 26 branek.

Po skončení utkání následovalo posezení u piva a výborného guláše, který tradičně věnovala firma Autodoprava Schaffelhofer a uvařil šéfkuchař Tonda Viktorín.

Výsledky a statistiky utkání:
Plav Old boys - Bobr team Roudné 5:4 po SN (0:3;1:0;3:1;SN 3:0) hrálo se 3 x 15 minut
Branky a nahrávky: 4. Roudné 0:1; 7. Roudné 0:2; 13. Roudné 0:3; 19. M. Tácha (Presl) 1:3; 31. Roudné 1:4; 37. M. Tácha (Presl) 2:4; 45. Postlová (J. Lonsmín) 3:4 - power play; 45. M. Tácha 4:4 - power play
Samostatné nájezdy proměnili: Postlová, M. Tácha, Presl
Sestava Plav Old Boys: R. Lonsmín - J. Lonsmín, M. Kopic, Pávek st., Hlach, Tibitanzl, Plechinger, Postlová, Presl, od 16. minuty navíc M. Tácha

HBC Plav "staří" - HBC Plav "mladí" 18:8 (5:1;5:3;8:4)
Branky a nahrávky: 5. Pávek (Šívr) 1:0; 6. Novotný (Z. Tácha, P. Kopic) 2:0; 10. Šívr 3:0; 15. Trněný 3:1; 17. P. Kopic (Z. Tácha) 4:1; 20. Říha (Novotný) 5:1; 23. Šívr (Říha) 6:1; 24. Novotný (Pávek) 7:1; 27. Bartizal (Trněný) 7:2; 29. M. Tácha 7:3; 32. Novotný (Šívr) 8:3; 35. Říha (Pávek, Šívr) 9:3; 36. Fendek 9:4; 38. P. Kopic (Novotný, Z. Tácha) 10:4; 44. P. Tácha (Fendek) 10:5; 45. Pávek (Šívr) 11:5; 46. Šívr (Říha, Pávek) 12:5; 47. Bartizal (J. Tácha) 12:6; 49. Říha (Šívr) 13:6; 49. Šívr 14:6; 51. M. Tácha (P. Tácha) 14:7; 53. Pávek 15:7; 54. M. Tácha (Fendek) 15:8; 56. Šívr (Říha) 16:8; 56. Říha (Šívr) 17:8; 60. Z. Tácha 18:8
Vyloučení: 1:0 (Říha 2 minuty); bez využití