* HOME *

   

Na roudenském Šmíd bandy cupu splnil HBC Plav roli favorita

 

V sobotu 13.12. se na asfaltovém plácku u starého fotbalového hřiště v Roudném uskutečnil další ročník tradičního předvánočního turnaje Šmíd bandy cup, kterého se jako obvykle zúčastnili i hokejbalisté HBC Plav. Na hřišti o rozměrech cca 30 x 15 metrů se jako obvykle hrálo bez offsidů, icingů a místo vylučování za fauly se zahrávaly trestné údery. Hra tedy spíš připomínala jakýsi hybrid hokejbalu a florbalu. Turnaje se letos zúčastnilo 5 mužstev, hrálo se systémem každý s každým 2 x 12 minut.
Plavský hokejbal měl zastoupení i v mužstvu "Bobr team", který sestavil bývalý brankář plavského "béčka" Pepa Bobr a kde stejně jako vloni nastoupili plavští útočníci Honzové Šívr a Tácha. Dalšími mužstvem byl "Kraken star" složen převážně z bývalých roudenských fotbalistů. V tomto mužstvu nastoupil mimo jiné i bývalý hráč českobudějovického Dynama a pražké Slávie Jirka Lerch. Čtvrtým týmem bylo "Béčko", což nebylo nic jiného, než fotbalisté roudenského "B" mužstva a posledním "do party" byla "Zahradní čtvrť", což byla parta lidí z nových roudenských domů.
Plavští hokejbalisté prošli turnajem více než suverénně, nastříleli 33 gólů, inkasovali pouze 1 a po loňském zaváhání, kdy poněkud překvapivě zvítězil Bobr team, letos jednoznačně triumfovali.

Výsledky plavského mužstva:
Plav - Kraken star 12:0 Z. Tácha 5, Pávek 3, Kopic 2, P. Tácha, Srbený
Plav - Zahradní čtvrť 5:0 Pávek 2, P. Lonsmín, P. Tácha, Srbený
Plav - Bobr team 7:1 Z. Tácha 2, Pávek, Kopic, P. Lonsmín, Novotný, P. Tácha - Šívr
Plav - Béčko 9:0 Z. Tácha 5, Kopic 2, Srbený, Novotný

Výsledky Bobr teamu a góly plavských hráčů J. Šívra a J. Táchy:
Bobr team - Kraken star 6:4 J. Tácha 2, Šívr 1
Bobr team - Béčko 5:2 Šívr 2, J. Tácha 1
Bobr team - Zahradní čtvrť 4:1 Šívr 2, J. Tácha 2

Konečné pořadí turnaje:
1. Plav
2. Bobr team
3. Zahradní čtvrť
4. Béčko
5. Kraken star

Plav hrál v této sestavě: Beneš - P. Tácha, Srbený, P. Lonsmín, Novotný, Z. Tácha, P. Kopic, Pávek


© 2008 by Petr Kopic