* HOME *

   

Fotbalový Plavský putovní pohár letos zůstává v Plavu

   

V sobotu 11. srpna se na plavském hřišti uskutečnil 15. ročník fotbalového turnaje o plavský putovní pohár. Hrálo se na hřišti o rozměrech 55 x 32 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně. Délka utkání byla 2 x 15 minut.  Jako obvykle se zúčastnilo 6 mužstev, která byla rozdělena do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Vítězové skupin se poté utkali ve finále, druzí ze skupin svedli boj o 3. místo a třetí ze skupin bojovali o místo páté.

Skupinu "A" ovládli Budínovci, mužstvo, v jehož dresu nastoupila řada hráčů hrávající ještě nedávno 1. ligu. Vidět jsme tak mohli například Davida Horejše, Martina Vozábala, Petra Benáta nebo Jirku a Zbyňka Lerchovi. Na druhém místě skupiny "A" skončil loňský vítěz Presl team, kde nastoupili plavští hokejbalisté Ondřej Beneš a Martin Bartizal a také bývalý plavský hokejbalista Lukáš Presl. Třetí místo pak zbylo na plavský Old Stars výběr, mužstvo, které postavil prezident HBC Plav Pavel Bárta a jehož dres oblékl plavský hokejbalista Petr Kopic, bývalí hokejbalisté Roman a Josef Lonsmínovi a samozřejmě i Pavel Bárta.

Ve skupině "B" jasně dominovali domácí. Ti nejprve zdolali Benfiku, team založený na bývalých fotbalistech roudenského "béčka" a v jehož sestavě nastoupil i plavský hokejbalista Tomáš Srbený, bývalý plavský hokejbalista Radek Tibitancl, ale také hokejbalisté Krasejovky Tomáš Vojta, David Machálek a Zdeněk Uhlíř. Benfica poté těsně udolala Bobr team, další mužstvo, ve kterém měl plavský hokejbal zastoupení a to v podobě bývalého brankáře Pepy Bobra. V posledním utkání základní skupiny tak plavským fotbalistům stačila k postupu do finále i těsná porážka od Bobr teamu. Ta se ale nekonala, domácí vyhráli 3:0 a skupinou tak prošli bez obdržené branky.

V utkání o 5. místo Old Stars výběr rychle prohrával 0:2, poté ale hru vyrovnal a snížil, nicméně v závěru dvakrát inkasoval a musel se tak spokojit se šestým místem. Pátá příčka tak připadla Bobr teamu. Utkání o bronz rozhodla jediná branka, díky ní pomyslný bronz získal Presl team a 4. místo připadlo Benfice. Finále nabídlo výborný fotbal. Domácí se záhy dostali do vedení, ale zkušení fotbalisté v dresu Budínovců záhy vyrovnali a tlačili plavské hráče kolem jejich branky. Vítězného gólu se ale nedočkali a nechybělo mnoho, aby domácí z několika brejků skórovali sami. Leč nestalo se a o vítězi tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. V první sérii trefil Z. Tácha tyč a J. Lerch mířil vedle. Změnu skóre přinesla série druhá, to se trefil jak T. Lonsmín, tak Z. Lerch. Ve třetí sérii skóroval M. Tácha a Benáta skvěle vychytal Navrátil. J. Šívr ale vzápětí také mířil pouze do brankáře Tomáška a tak vzápětí Horejš vyrovnal. Rozhodnutí nakonec přinesla poslední pátá série. Postl zachoval chladnou hlavu, zamířil přesně k tyči, a protože Vozábal mířil mimo, mohou se domácí radovat z prvenství.

Zde jsou výsledky:

Skupina "A"
Presl team - Budínovci 1:2 Chyňava - Horejš, Z. Lerch
Old Stars výběr - Budínovci 1:3 F. Dudák - Vozábal 2, Budín
Old Stars výběr - Presl team 0:4 Holý 3, Chyňava
Skupina "B"
Plav - Benfica 4:0 Šívr, P. Lonsmín, T. Lonsmín, Řežáb
Bobr team - Benfica 2:3 Šolc, Vopelka - Uhlíř 3
Bobr team - Plav 0:3 J. Bárta 2, Z. Tácha
     
O 5. místo:
O 3. místo:
Finále:
  Old Stars výběr - Bobr team 1:4 Kopic - Boháč 2, Budějcký, Šolc
Presl team - Benfica 1:0 Hlaváč
Budínovci - Plav 1:1, penalty 2:3 Vozábal - J. Bárta, rozhodující penalta Postl

Konečné pořadí:
1. Plav
2. Budínovci
3. Presl team
4. Benfica
5. Bobr team
6. Old Stars výběr

Nejlepší střelci: Jan Bárta (Plav), Martin Vozábal (Budínovci), Zbyněk Holý (Presl team) a Zdeněk Uhlíř (Benfica) - všichni 3 branky
Nejlepší brankář: Jiří Navrátil (Plav)

Sestava Plava: Navrátil - P. Lonsmín, T. Lonsmín, Pávek, Postl, Z. Tácha, M. Tácha, Maurer, J. Bárta, Šívr, Řežáb

Sestava plavského Old Stars výběru: R. Lonsmín - P. Bárta, J. Lonsmín, Z. Tácha st., Kopic, Plechinger, V. Novotný, Beran, Kraman, F. Dudák, L. Dudák

 

© 2012 by Petr Kopic