* HOME *

   

Na fotbalovém turnaji o Plavský putovní pohár letos zvítězil Presl team

   

V sobotu 13. srpna se na plavském hřišti uskutečnil 14. ročník fotbalového turnaje o plavský putovní pohár. Hrálo se na hřišti o rozměrech 52 x 30 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně. Délka utkání byla 2 x 15 minut.  Jako obvykle se zúčastnilo 6 mužstev, která byla rozdělena do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Vítězové skupin se poté utkali ve finále, druzí ze skupin svedli boj o 3. místo a třetí ze skupin bojovali o místo páté.
Většína utkání ve skupinách měla celkem hladký průběh. Ve skupině "A" nejprve Presl team hladce porazil Bohemku a poté si s Bohemkou jednoznačně poradili i domácí fotbalisté. Ti ale vzápětí nestačili na velice silný Presl team, což znamenalo, že se museli spokojit s utkáním o 3. místo a do finále postoupil Presl team. I skupina "B" měla celkem jednoznačný průběh. Do finále se probojovala Benfica Roudné, která hladce porazila Bobr team a pak v souboji s téměř nepřekonatelným brankářem Romanem Lonsmínem nakonec vybojovala těsné vítězství nad All Stars výběrem, což byl název mužstva plavské "staré gardy". Ta poté podlehla Bobr teamu a musela se spokojit s utkáním o 5. místo.
O co byla utkání ve skupinách jednoznačnější, o to dramatičtější byly souboje o konečné pořadí. V utkání o 5. místo branka nepadla a o vítězi rozhodl až penaltový rozstřel, ve kterém uspěl All Stars výběr. I souboj o pomyslný bronz musely rozhodnout penalty. V základní části jsme byly svědky divoké přestřelky, která skončila 4:4 a i penaltový rozstřel byl více než dramatický. Nakonec rozhodla až devátá série, ve které se mohl radovat Bobr team. I finálový souboj dlouho vypadal na to, že se v normální hrací době nerozhodne. Jedné branky jsme se ale přece jen dočkali, když si Holého střílenou přihrávku roudenští srazili do vlastní sítě. A tato branka znamenala, že prvenství ve 14. ročníku turnaje poprvé v historii slaví Presl team, v jehož dresu nastoupili i plavští hokejbalisté Ondřej Beneš a Martin Bartizal.

Zde jsou výsledky:

Skupina "A"
Presl team - Bohemka 4:0 Račák 2, Holý, Jakeš
Plav - Bohemka 7:1 Z. Tácha 3, M. Tácha 2, Plechinger, Kopic - Bauer
Plav - Presl team 0:5 Račák, Holý, L. Presl, Michal, Vavreň
Skupina "B"
Bobr team - Benfica Roudné 1:5 Lerch - Severín 2, Douda, Tibitancl, Šulda
All Stars výběr - Benfica Roudné 1:2 Veselý - Douda, Severín
All Stars výběr - Bobr team 0:3 Dohnal 2, Lerch
     
O 5. místo:
O 3. místo:
Finále:
  Bohemka - All Stars výběr 0:0, penalty 1:2
Plav - Bobr team 4:4, penalty 3:4 Gajdoš 2, M. Tácha, Kopic - Lerch 2, Jirchář, Konopa
Benfica Roudné - Presl team 0:1 Holý

Konečné pořadí:
1. Presl team
2. Benfica Roudné
3. Bobr team
4. Plav
5. All Stars výběr
6. Bohemka

Nejlepší střelec: Zbyněk Lerch (Bobr team) - 4 branky
Nejlepší brankář: Roman Lonsmín (All Stars výběr)
Nejstarší hráč: Jiří Kraus (Bohemka) - 65 let
Nejmladší hráč: Zbyněk Holý (Presl team) - 16 let

Sestava Plava: Postl, - P. Lonsmín, Pávek, Plechinger, Gajdoš, Kopic, M. Tácha, Z. Tácha

 

© 2011 by Petr Kopic