* HOME *

   

Výsledky XI. ročníku fotbalového turnaje o Plavský putovní pohár

   

Plavský putovní pohár se po roce opět vrací do Plava. Na 11. ročníku populárního turnaje potvrdili plavští roli favorita a zdolali postupně všechny své soupeře, aniž inkasovali jediný gól.
Turnaj se uskutečnil v sobotu 9. srpna. Hrálo se na hřišti o rozměrech 55 x 30 metrů v pěti hráčích v poli na každé straně. Délka utkání byla 2 x 15 minut.  Jako obvykle se zúčastnilo 6 mužstev, která byla rozdělena do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Vítězové skupin se poté utkali ve finále, druzí ze skupin svedli boj o 3. místo a třetí ze skupin bojovali o místo páté.
Ve skupině "A" dominovali hráči mužstva Roudné ml. (převážně hráči fotbalového "B" mužstva TJ Malše Roudné), kteří postupně porazili Bohemku a 5 samyc Malovičky. Mužstvo 5 samyc Malovičky obsadilo ve skupině 2. místo a 3. příčka zbyla na Bohemku.
Skupinu "B" ovládli domácí fotbalisté, když přehráli jak Tumory (mužstvo složené z neurochirurgů z českobudějovické nemocnice a pilotů ČSA) tak Roudné st. (tým, který sestavil brankář plavského hokejbalového "béčka" Pepa Bobr). Ještě předtím trochu překvapivě zvítězili Tumoři nad Roudným st. a zajistili si tak 2. místo ve skupině.
V boji o 5. místo nakonec Roudné st. zdolalo Bohemku a skončilo na 5. místě. V utkání o 3. místo bylo k vidění velké drama. V základní hrací době gól nepadl a tak o majiteli poháru za 3. místo rozhodovala střelba pokutových kopů. Nakonec rozhodla až šestá série, ve které se radovalo mužstvo 5 samyc Malovičky. 4. příčka tak zbyla na Tumory. I finále dlouho vypadalo na to, že gól nepadne. Plavští měli sice výraznou převahu, proti roudenské obraně ale příliš mnoho šancí neměli. Přesto se nakonec 5 minut před koncem prosadil Plechinger a zajistil tak návrat Plavského putovního poháru do Plava.

Zde jsou výsledky:

Skupina "A"
Bohemka - Roudné ml. 0:4 Tibitancl 2, Vaňata, Severín
5 samyc Malovička - Roudné ml. 0:1 Vachel
5 samyc Malovičky - Bohemka 1:0 V. Pasák
Skupina "B"
Tumoři - Roudné st. 1:0 Přibáň
Plav - Tumoří 3:0 L. Boháč 2, Tácha
Plav - Roudné st. 1:0 Kopic
     
O 5. místo:
O 3. místo:
Finále:
  Bohemka - Roudné st. 0:1 Konopa
5 samyc Malovičky - Tumoři 0:0, penalty 4:3
Roudné ml. - Plav 0:1 Plechinger

Konečné pořadí:
1. Plav
2. Roudné ml.
3. 5 samyc Malovičky
4. Tumoři
5. Roudné st.
6. Bohemka

Nejlepší střelec: L. Boháč (Plav) a Tibitancl (Roudné ml.) - 2 góly
Nejlepší brankář: Fürbek (Plav) - za celý turnaj neinkasoval ani jeden gól

Sestava Plava: Fürbek - R. Boháč, Plechinger, Trněný, L. Boháč, J. Šívr, Pávek, Postl, Z. Tácha, P. Kopic, Říha

Fotoreportáž z turnaje


© 2008 by Petr Kopic