5 MACHÁLEK David 1 4 4   - 97 MAURER Ondřej 2 3 4 2
14 FERDAN Jiří 2 2 4   - 9 PÁVEK Karel ml. 2   6
19 PÁVEK Karel 5 1 6 -
73 LONSMÍN Tomáš   3 6   -

V posledním kole základní části nastoupili plavští hokejbalisté proti mužstvu HBC RAMS, a protože neměli k dispozici žádného ze stabilních brankářů, po dlouhých šesti letech musela nastoupit plavská brankářská legenda Roman Lonsmín.

Protože plavští začali hodně vlažně, musel R. Lonsmín hned v úvodu několikrát ukázal, že ze svého brankářského umění nic nezapomněl. Postupem času se ale podle papírových předpokladů hra přesunula před hostujícího brankáře Vyžrálka. Ten chytal výborně a zejména díky němu vydržel bezbrankový stav až do 14. minuty, kdy otevřel skóre bekhendovým blafákem Ferdan. O dvě minuty později vyhrál Maurer v útočném pásmu buly a Machálek zamířil přesně k tyčce. V 18. minutě pak další rychlou kombinaci zakončil Ferdan a plavští vedli 3:0.

Ve druhé části domácí, kteří se museli obejít bez zraněné útočné dvojice Z. Tácha - Havlín, přidali na tempu a Vyžrálek v hostující brance nevěděl, kam dřív skočit. Zneškodnil několik vyložených šancí a zejména díky němu zůstávalo skóre dlouho beze změny. Změnilo se až ve 30. minutě, kdy se před Pávkem soupeřova obrana poněkud rozestoupila a ten toho využil k milimetrově přesné střele do levého horního růžku. Vzápětí se z ojedinělé akce prosadili i hosté, kterým ke gólu pomohla ne úplně podařená rozehrávka R. Lonsmína. Plavským hráčům to ale pranic nevadilo, protože ve 33. minutě po spolupráci se svým otcem zamířil přesně Pávek mladší. V poslední minutě druhé části pak T. Lonsmín vyhrál buly a Pávek starší podruhé v utkání vyhnal z levého horního růžku Vyžrálkovy branky všechny pavouky.

Třetí třetina přinesla hodně divokou přestřelku. Hned ve 42. minutě si T. Lonsmín s Pávkem zopakovali situaci ze závěru druhé třetiny a Pávek završil hattrick. Ve 46. minutě se po několika zahozených šancích konečně prosadil M. Tácha, čímž se dostal do čela plavské tabulky střelců před svého bratrance Zdeňka. Další góly pak rychle následovaly. Ve 48. minutě zůstal před soupeřovo brankou osamocený Pávek a potvrdil svou střeleckou formu. Poté ke slovu přišli i hosté, nicméně góly padaly zejména do Vyžrálkovy sítě. V 50. minutě se prosadil Maurer, v 54. minutě vstřelil už svůj pátý gól Pávek a v té samé minutě přidal další gól M. Tácha. Menší plavskou koncentraci v defenzívě potrestali hosté v 56. minutě svým třetím gólem, nicméně hned po vhazování odpověděl Pávek ml. třináctým gólem domácích. V předposlední minutě se pak podruhé v utkání prosadil i Maurer, nicméně poslední slovo patřilo hokejbalistům RAMS, když R. Lonsmína překvapilo neodpískané zakázané uvolnění, z čehož hosté vytěžili svou čtvrtou branku. Utkání tak skončilo výsledkem 14:4.