5 MACHÁLEK David 1 1 7   - 97 MAURER Ondřej 2 4 8
14 FERDAN Jiří 1 2 7   - B JIŘÍČEK Miroslav   2 3
19 PÁVEK Karel 3 3 -
73 LONSMÍN Tomáš   1 2 2 -

V 17. kole 1. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté na dobrovodském asfaltu proti Libníči a sehráli s ní svižné bojovné utkání.

Úvod utkání patřil domácím. Hned v první minutě totiž T. Lonsmín podrazil unikajícího Klomfara a domácím se tak naskytla přesilovka. Přestože plavští bránili velice dobře, nakonec inkasovali. Stalo se tak přesně v momentě, kdy vyloučený T. Lonsmín skočil na hrací plochu a za záda bezmocného Pivce si cestu našla tečovaná střela od modré. Na vyrovnání jsme nečekali dlouho. V 5. minutě plavští dobře zakombinovali a na konci akce mířil přesně M. Tácha. Poté se akce přelévaly z jedné strany na druhou, bojovní domácí s favorizovanými hosty drželi krok a několik šancí bylo k vidění na obou stranách. Skórovat se nakonec podařilo hostům. Stalo se tak ve 12. minutě, kdy Ferdan vyhrál souboj u zadního mantinelu, před brankou našel Maurera a ten se nemýlil. V 19. minutě vyslal Pávek do sóla M. Táchu, ten nezaváhal a hosté vedli 3:1. V závěru první části měl M. Tácha na holi další gól, míček poskakoval po brankové čáře, ale pravděpodobně ji nepřekročil.

Na začátku druhé části se do další šance dostal agilní M. Tácha, a protože Tlačil ho zastavil pouze za cenu faulu, přišla hostující přesilovka. Přesilovky ale plavským hráčům v poslední době příliš nevycházejí a gólu jsme se nedočkali ani tentokrát. Těsně po skončení přesilovky ale přece jen přišla rychlá kombinační akce, na jejímž konci mířil přesně Havlín. O dvě minuty později pak bojovník Maurer uvolnil před brankou M. Táchu a ten přidal pátý plavský gól. Tento gól zřejmě definitivně zlomil do té doby houževnatý odpor hokejbalistů z Libníče a plavští hru definitivně ovládli. Ve 30. minutě se střelou z voleje prosadil Ferdan, o minutu později soupeřově obraně pláchl rychlík M. Tácha a bylo to 7:1 pro hosty. M. Tácha mohl vzápětí přidat další gól, po dalším samostatném nájezdu ale rozezvučel pouze tyčku Hemberovy branky.

V závěrečné části domácí poněkud rezignovali a hrálo se prakticky na jednu branku. Hned v její první minutě se podruhé v utkání trefil Havlín. Poté plavští nevyužili svou druhou přesilovou hru, i když šancí v ní měli na rozdávání. Prázdnou branku totiž minul T. Lonsmín a ve dvou vyložených šancích neuspěl ani Havlín. Na to se zřejmě nemohl dívat Maurer, který se krátce po skončení přesilovky protáhl domácí obranou a svižnou střelou přidal devátý plavský gól. A když vzápětí plavští předvedli rychlou kombinaci, zvyšoval Machálek už na 10:1. Pivec v plavské brance víceméně mrznul a první zákrok ve třetí části si připsal až v její čtrnácté minutě. Poslední slovo v utkání pak symbolicky patřilo M. Táchovi, který v 56. minutě svým pátým gólem stanovil konečné skóre 1:11.