14 FERDAN Jiří     1 2 - 97 MAURER Ondřej 1 1 2
19 PÁVEK Karel 2 3 -
24 WEBER David     1
73 LONSMÍN Tomáš 1 2 5   -

V dohrávce 14. kola nastoupili plavští hokejbalisté proti mužstvu HBC Budweis, a přestože soupeř dlouho velice srdnatě vzdoroval, nakonec roli favorita potvrdili.

Domácí začali náporem a hned v první minutě zasypali hostujícího brankáře M. Kadiče sprškou střel a v největší šanci před odkrytou brankou pálil Trněný pouze do tyčky. Možná i pod dojmem těchto úvodních šancí pak plavští začali hrát poněkud lehkovážně, což byla voda na mlýn bojovníků z Budweisu. Hodně bohorovně si domácí počínali zejména ve vlastním obranném pásmu a hosté tak několikrát přišli k dobrým šancím, aniž věděli jak. Více vzruchu ale přece jen bylo před hostující brankou a převahu domácích nakonec v 15. minutě zužitkoval Maurer, který se prosadil při hře třech proti třem pohotovou střelu z mezikruží. Další šance ale plavští nezužitkovali, protože buď mířili mimo, jednou trefili tyčku a zbytek pochytal výborný Kadič.

Ve druhé části tlak domácích ještě zesílil, což přineslo ovoce ve 25. minutě, kdy Pávkovu přihrávku do odkryté branky uklidil Z. Tácha. Hosté se ve druhé třetině dostali pouze ke čtyřem střelám, nutno ale říct, že všechny byly notně nebezpečné, takže i plavský brankář Beneš se musel udržovat ve střehu. Ve druhé polovině druhé části obrovský tlak domácích pokračoval, Kadič ale zůstával neprůstřelný. Střelnici před jeho brankou si otevřel například obránce Weber, který od modré čáry pálil jak u Verdunu, na skóre se to ale nijak neprojevilo, protože neuspěli ani další hráči. Laurinc orazítkoval pouze tyčku a v největší šanci vychytal Havlína tygřím skokem Kadič. Domácí ve druhé části vyslali na hostující branku úctyhodných 22 střel a ujala se nakonec až ta poslední, když gólem do šatny skóroval Z. Tácha.

Do závěrečné části tak domácí vstupovali s tříbrankovým náskokem a ten velice rychle navýšili. Ve 43. si na Táchův křížný pas naběhl T. Lonsmín a zamířil přesně nad Kadičovu lapačku. Hostující brankář byl po kanonádě ve druhé třetiny evidentně hodně unaven, čehož domácí okamžitě využili a rychle přidali další dvě branky. O první se postaral nenápadnou střelou mezi betony Trněný a stejný prostor trefil vzápětí i Z. Tácha. Hosté mohli snížit o chvíli později, blafák F. Kadiče ale zlikvidoval pozorný Beneš. Nakonec jsme se dočkali ještě sedmé branky v hostující síti, o kterou se postaral Laurinc. Plavští tak zvítězili 7:0 a brankář Beneš si připsal první nulu v sezóně.