14 FERDAN Jiří     0   - 92 TÁCHA Zdeněk     -4
19 PÁVEK Karel -4 - 97 MAURER Ondřej 0
73 LONSMÍN Tomáš     -4   -
24 WEBER David     0   -

Třetí utkání finálové série 1. ligy AHbK přineslo rychlý hokejbal plný osobních soubojů a lépe se vydařilo domácím hokejbalistům.

Ti do utkání vstoupili náporem, nicméně plavští úvodní čejkovícký tlak přestáli bez úhony a ve druhé desetiminutovce úvodní části sami převzali iniciativu. Do dobré šance se po pěkné Pávkově kolmici dostal rychlík Laurinc, na Zavřela v čejkovické brance ale nevyzrál. A protože se neujala ani žádná jiná příležitost, skončila úvodní část bez branek.

Góly tak začaly padat až po přestávce. Hned v první minutě druhé části vyhráli domácí buly v útočném pásmu a pohotovou lehce tečovanou střelou otevřeli skóre. Hosté se ze šoku oklepali zhruba po pěti minutách, kdy svého soupeře sevřeli v jeho obranném pásmu. Dobrý pohyb plavských hráčů dělal domácím problémy, kteří tak nebezpečné situace řešili nedovolenými zákroky. Ve 32. minutě byl ve vyložené šanci faulován M. Tácha, následovalo trestné střílení a to sám M. Tácha proměnil. Plavští měli mírně navrch do 37. minuty, kdy nedokázali dostat míček z vlastního obranného pásma, čehož domácí využili k bleskové kombinaci, kterou zakončili druhým gólem ve Vojtově síti.

Do závěrečné části vstupovali plavští hokejbalisté se snahou o zvrat, tato část se jim ale příliš nepovedla. K vidění byla hlavně spousta osobních soubojů, což více svědčilo domácím hráčům. Ve 45. minutě si pak plavští po vhazování v obranném pásmu špatně rozebrali soupeře a domácí je za to potrestali třetím gólem. Za stavu 3:1 byli samozřejmě domácí na koni a nutno říct, že v této části utkání byli lepším mužstvem. Plavským hráčům sice nešla upřít snaha a bojovnost, do střeleckých příležitostí se ale příliš často nedostávali. A když dvě a půl minuty před koncem přidali domácí z dorážky čtvrtý gól, bylo o osudu utkání rozhodnuto.