5 MACHÁLEK David 1 1 -1   - 91 TÁCHA Matěj   2 0 4
14 FERDAN Jiří     0   - 92 TÁCHA Zdeněk 1   -1
19 PÁVEK Karel 1 - 97 MAURER Ondřej 1 1 0
73 LONSMÍN Tomáš   1 -1   -
18 POSTL Dominik 1 1 1   -

První utkání finálové série přineslo dramatickou podívanou, byť po dvou třetinách by na to, že utkání dospěje do prodloužení, vsadil jen málokdo.

První třetina přinesla boj o každý centimetr hřiště. Hrálo se ve vysokém tempu, ale obrany obou mužstev víceméně pracovaly spolehlivě, takže vyložených šancí příliš k vidění nebylo. Výjimkou byla pátá minuta, kdy si plavští ve svém obranném pásmu špatně rozebrali soupeře, první střelu ještě Beneš zneškodnil, ale na Plášilovu dorážku už nedosáhl. Hosté se také dostali do několika nadějných příležitostí, ale ve dvou největších v rozhodující chvíli přeskočil míček M. Táchovu hůl prakticky před prázdnou brankou.

Druhá třetina vyzněla lépe pro domácí a to i přesto, že opticky měli více ze hry hosté z Plava. Ti se ale ve 25. minutě dopustili chyby ve vlastním obranném pásmu, kdy několikrát nedokázali dostat míček do středního pásma a čejkovičtí je za to okamžitě potrestali druhým gólem v Benešově síti. O tři minuty později přišlo první vyloučení. Protože na trestnou lavici odešel čejkovický hráč, hráli přesilovku hosté a tu nakonec po Machálkově střele využili. Vzápětí odešel za katr i hostující Havlín. V oslabení mohl vyrovnat Z. Tácha, Zavřela v čejkovické brance ale nepřekonal. V závěru přesilovky pak udeřili po vydařené akci domácí a Beneš byl proti zakončení do odkryté části jeho branky bezmocný. A když se v závěru třetiny zopakovala akce z 25. minuty, kdy plavští zbytečně ztratili míček ve svém obranném pásmu, vedli domácí už 4:1.

Začátek závěrečné části nevypadal na to, že by hosté mohli utkání zdramatizovat. V prvních pěti minutách byl v permanenci zejména plavský brankář Beneš. Až poté zase ožili hokejbalisté z Plava. Ve 48. minutě ještě v dobré pozici neuspěl Weber, ale o dvě minuty později se z podobného místa Postl nemýlil a odstartoval tak velkou plavskou stíhací jízdu. O minutu později plavští předvedli svou nejhezčí akci v utkání, T. Lonsmín předložil míček Z. Táchovi a ten snížil na rozdíl jediné branky. Vyrovnání pak přišlo pět minut před koncem, kdy brankáře Zavřela překvapil rychlou střelou z dálky Maurer. Plavští pak sahali i po vítězném gólu, v závěru hráli přesilovku, nicméně skórovat nedokázali.

Utkání tak dospělo do prodloužení, které trvalo jen pár vteřin a bylo pro plavské hráče hodně hořké. Nahození z rohu hřiště před branku totiž trefilo držadlo Machálkovy hole, od které se odrazilo za Benešova záda. První bod ve finálové sérii si tak připisují hokejbalisté z Čejkovic.