1. liga AHbK - 2021/2022 - 10. kolo

27.11.2021 10:30 HBC PLAV - HC Čejkovice

Výsledek 5 : 4
Třetiny 3:2 2:0 0:2
Střely na branku 41:31 (15:13;15:7;11:11) Zásahy brankářů 27:36 (11:12;7:13;9:11)

73 LONSMÍN Tomáš   1 0   -

Ve šlágru 10. kola 1. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti tradičnímu soupeři z Čejkovic. Jestliže v předchozím vzájemném utkání nastoupili ve značně nekompletním složení plavští, tentokrát pro změnu nastoupili s několika hráči "B" mužstva hokejbalisté z Čejkovic.

První střídání patřilo čejkovickým hráčům, postupem času ale začali přebírat iniciativu domácí. A ti se taky velice záhy dostali do vedení, když se Havlín trefil z prostou mezi kruhy přesně do levého horního růžku Zavřelovy branky. Vyrovnávací gól přišel jako blesk z čistého nebe poté, co M. Ruso víceméně z nouze nahodil míček na Beneše, ten ještě tečoval Ferdan a k překvapení všech se dokutálel až za brankovou čáru. Další minuty zase patřily domácím. V 11. minutě se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Trněný a vrátil vedení na plavskou stranu. V 16. minutě se pěknou střelou z voleje prosadil Ferdan a bylo to 3:1. Hosté se do utkání vrátili na začátku poslední minuty první části, kdy plavští zbytečně ztratili míček ve středním pásmu, za což je potrestal V. Ruso. A mnoho nechybělo k tomu, aby hosté dokonce vyrovnali, střela, která skončila v Benešově síti ale přišla až těsně po skončení první třetiny.

Druhá třetina probíhala v režii domácích, kteří svého soupeře sevřeli v kleštích. Přidali dva góly, dvakrát rozezvučeli tyčku a několik dalších šancí zlikvidoval čejkovický brankář Zavřel. Pojďme ale popořádku. Ve 24. minutě přišlo první vyloučení, domácí sice přesilovku nehráli nijak oslnivě, přesto nakonec Maurer uvolnil M. Táchu a ten rychlým blafákem nedal Zavřelovi šanci. Ve 31. minutě předvedli plavští další rychlou akci, na jejímž konci zakončoval do odkryté branky Maurer. Tentýž hráč vzápětí trefil spojnici tyček, vzápětí mířil do tyčky i Ferdan a dorážku M. Táchy zázračně zlikvidoval Zavřel. I proto se na skóre ve druhé části už nic nezměnilo. Hosté v této třetině převážně tahali za kratší konec, a když už se dostali do nějakého protiútoku, narazili na pozorného Beneše.

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že plavští hru kontrolují a že je jen otázkou času, kdy přidají další góly. Hokejbal je ale hodně nevyzpytatelná hra, stačilo jedno vyloučení, hosté přesilovku využili a vrátili se do utkání. Další oslabení pak domácí ustáli a poté měli několik šancí na zvýšení náskoku. Gól ale nedali a tak přišel dramatický závěr. Dvě a čtvrt minuty před koncem se totiž plavskou obranou prohnal Valek a snížil na 5:4. Hosté to pak zkusili bez brankáře, vytvořili si před Benešem několik závarů, nicméně plavští tento nápor ustáli a mohou se tak radovat z těsného vítězství.