1. liga AHbK - 2021/2022 - 8. kolo

13.11.2021 10:30 HBC PLAV - HC Libníč Minions

Výsledek 14 : 4
Třetiny 5:1 4:2 5:1
Střely na branku 44:30 (18:11;15:9;11:10) Zásahy brankářů 26:30 (10:13;7:11;9:6)

B POSTL Dominik 3 3 9   -

Po více než měsíci nastoupili plavští hokejbalisté k utkání na domácím hřišti. Soupeřem jim bylo mužstvo z Libníče.

Utkání začalo divoce. Hned na začátku druhé minuty byl při průniku soupeřovo obranou podražen Z. Tácha a následující přesilovku po třech vteřinách bleskově využil Ferdan. O dvě minuty později zamířil přesně Z. Tácha a domácí vedli 2:0. Vzápětí se ke slovu dostali i hosté, kteří nenápadnou střelou potrestali chybu v domácí rozehrávce. Zastavit rozjetý domácí stroj ale nedokázali. V 7. minutě byl na konci rychlé kombinace Havlín a ve 14. a 15. minutě se dvakrát prosadil Postl, který nejprve vymetl pavučinku v levém horním růžku Hemberovy branky a poté zakončil oku lahodící souhru se Z. Táchou. Protože plavští při ofenzívě občas zapomínali na zadní vrátka, nenudil se ani Beneš v domácí brance, a protože všechny ošemetné situace vyřešil, skončila první třetina výsledkem 5:1.

Druhou třetinu začali lépe hokejbalisté z Libníče, kteří se ve 25. minutě dočkali své druhé branky poté, co potrestali sérii zmatků v plavském obranném pásmu. Poté už zase začali úřadovat domácí. Ve 27. minutě byl na konci přesilovkové kombinace Postl a zamířil přesně do šibenice, poté vyhnal všechny pavouky z Hemberovy branky i Z. Tácha a ve 33. minutě se nadvakrát prosadil i Ferdan. Ve 37. minutě hosté snížili, ale poslední slovo druhé části patřilo domácímu kapitánovi Pávkovi, který další střelou "do víka" zvýšil na 9:3.

Na začátku závěrečné části domácí chybovali ve středním pásmu a hosté je za to potrestali čtvrtou brankou v Benešově síti. Další minuty se ale nesly ve znamení brankostroje domácích. Ti se v rozmezí dvou minut trefili hned třikrát, když se prosadili Pávek, Z. Tácha a Pávek ml. Poté už se utkání víceméně dohrávalo a plavští ještě přidali další dva přesné zásahy, o které se postaral kapitán Pávek. Utkání tak skončilo výsledkem 14:4.