8 TRNÉNÝ Tomáš 1 2 1   - 97 MAURER Ondřej 1 3 6
19 PÁVEK Karel 1   0   -
24 WEBER David 1   6   -
73 LONSMÍN Tomáš 1 2 1   -

V dohrávce 5. kola 1. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti mužstvu HBC Budweis, a protože se jednalo o duel druhého mužstva s třetím, dal se očekávat zajímavý souboj.

Leč opak byl pravdou. První třetina sice byla co se týče skóre relativně vyrovnaná, ale obraz hry byl hodně jednoznačný. Plavští začali náporem, který korunoval už ve 2. minutě M. Tácha, když potrestal chybu v soupeřově rozehrávce. V 6. minutě vypálil z uctivé vzdálenosti Weber, čímž zaskočil brankáře Kadiče a hosté vedli 2:0. Ten si vše vynahradil v dalších minutách, když dokázal úspěšně čelit plavskému kolotoči a další míček za svá záda nepustil. Budweis se na dostřel Benešově brance poprvé dostali až v 10. minutě a hned z toho byl po přečíslení třech na jednoho gól. Bleskovou odpověď si připravil M. Tácha, který měl s dorážkou Maurerovy střely lehkou práci. Domácí Budweis se ale nehodlali vzdát, a protože byli neuvěřitelně produktivní a vytěžili z minima maximum, bylo skóre v 17. minutě vyrovnané. Plavští ale nepropadli panice a v závěru třetiny si díky pohotovosti Maurera na brankovišti vzali vedení zpět na svou stranu.

Druhá třetina proběhla v režii plavských hokejbalistů i co se týče skóre. Plavští do třetiny vlétli jako uragán, hned v první minutě se trefil M. Tácha a vzápětí mířil přesně od modré i Trněný. Ve 27. minutě předvedl domácí kapitán Šich gesto fair play, když odvolal faul na svou osobu. O 4 minuty později se pak vylučovalo na straně druhé poté, co brankář Kadič zalehl míček celým tělem za brankovou čárou. A hosté v přesilovce po střele Z. Táchy trestali. Vzápětí si dezorientovaní domácí obránci srazili do vlastní sítě přihrávku M. Táchy a hosté vedli už 8:3. Ve 39. minutě se pak od modré prosadil i Pávek, který tak vytáhl skóre na 9:3. Domácí se k ohrožení Benešovy branky ve druhé části prakticky nedostali a vyslali na něj pouhé 3 střely.

I závěrečná třetina patřila hokejbalistům z Plava. Nutno podotknout, že plavští na mokrém kluzkém povrchu po celé utkání těžili z lepšího obutí, měli daleko lepší pohyb a klouzající domácí nevěděli, kde jim hlava stojí. Další góly tak na sebe nenechaly čekat. V úvodu třetí části se dvakrát prosadil Machálek a překlopil skóre přes desítku. V 51. minutě přidal dvanáctý gól Z. Tácha a v 55. minutě se své branky dočkal i T. Lonsmín, který využil přesilovku. O minutu později se znovu trefil Z. Tácha a hosté tak vedli už 14:3. V závěru pak z ničeho nic vystrčili růžky i hokejbalisté Budweis, kteří potrestali plavskou lehkovážnost v defenzívě, dvěma góly skóre kosmeticky upravili a v závěrečných vteřinách mohli přidat i svůj šestý gól, Beneš ale nájezd dvou zcela osamocených hráčů zlikvidoval. Utkání tak skončilo výsledkem 5:14.