1. liga AHbK - 2021/2022 - 2. kolo

26.09.2021 14:00 SK Včelná - HBC PLAV

Výsledek 4 : 10
Třetiny 2:3 2:1 0:6
Střely na branku 27:49 (11:19;12:12;4:18) Zásahy brankářů 39:23 (16:9;11:12;12:4)

B SOKOLÍK Miroslav   1 3   -

Ve 2. kole 1. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Včelné a byli jednoznačným favoritem.

Úvod utkání také podle papírových předpokladů probíhal. Plavští bez problémů přestáli oslabení a v momentě, kdy vyloučený Weber skákal zpět do hry, zůstal před soupeřovo brankou osamocený Bárta a otevřel skóre.  Včelná ale odpověděla téměř vzápětí prakticky z první vážnější šance, kdy Beneše z kruhů propálil T. Novák. Plavští si své vedení vzali zpět ještě v téže minutě, kdy Lonsmín našel volného Havlína a ten se nemýlil. Když v 15. minutě po pěkné kombinaci přidal Havlín třetí branku, vypadalo to, že utkání bude mít očekávaný průběh. Leč opak byl pravdou. Domácím se o minutu později povedlo zakončit přečíslení dvou na jednoho a Jiříček snížil na 2:3.

Druhá část přinesla velké plavské trápení. Domácí totiž díky dobrému pohybu výborně bránili a hosté, ač měli optickou převahu, se do šancí příliš nedostávali. Včelná tak vycítila šanci a začala vystrkovat drápky. Ve 27. minutě se z rohu hřiště uvolnil Jiříček a rychlým švihem vyrovnal. Vedení na plavskou stranu vrátil Weber, který po Bártově přesné přihrávce tváří v tvář brankáři Nejedlému nezaváhal. O tři minuty později už ale bylo zásluhou J. Nováka zase vyrovnáno.

Do závěrečné části jsme tak vstupovali s nerozhodným výsledkem. Ve 43. minutě se před Nejedlého dostal Z. Tácha a povedeným blafákem zase zlomil utkání na plavskou stranu. Utkání ale bylo stále otevřené. Definitivní zlom přinesla až 49. minuta, kdy se rychlým švihem z mezikruží přesně mezi Nejedlého betony trefil Maurer. A když o tři minuty později přidal svou druhou branku Z. Tácha, bylo definitivně rozhodnuto. Plavští pak zlomenému soupeři v závěru přidali ještě další tři branky, o které se postarali Weber, Z. Tácha a M. Tácha. Výsledek tak nakonec vypadá jednoznačně, ale průběh utkání výsledku příliš neodpovídá.