1. liga AHbK 2021/2022 - 16. kolo

29.01.2022 09:00 HBC PLAV "B" - HBC RAMS

Výsledek 7 : 2
Třetiny 2:0 2:1 3:1
Střely na branku 46:28 (15:7;17:11;14:10) Zásahy brankářů 26:39 (7:13;10:15;9:11)

HS GAJDOŠ Daniel     1

V 16. kole I. ligy AHbK nastoupilo plavské "béčko" proti mužstvu RAMS a chtělo odčinit nepovedené utkání proti Libníči, což se jim také podařilo.

Plavští začali velmi svižně a hned v úvodní minutě zasypali brankáře Vyžrálka sprškou nebezpečných střel. Hosté se rozjížděli pomaleji, ale i oni ukázali, že umí být nebezpeční. Do velké šance se dostali pro brejku v 5. minutě, plavský brankář Vojta ale nebezpečnou situaci ustál s ledovým klidem. Domácí poté bez problémů ubránili soupeřovu přesilovku a naopak mohli sami skórovat ve vlastním oslabení po dravém průniku rychlíka Pávka. V 15. minutě pak přišla přesilovka domácích a ti ji po Kopicově přesné střele pod Vyžrálkovu vyrážečku využili. V poslední minutě první části se pak od mantinelu šikovně uvolnil Postl a přízemní střelou zvýšil na 2:0.

I ve druhé části měli o něco více ze hry plavští. Nicméně i hokejbalisté RAMS několikrát svého soupeře zatlačili a po jednom závaru před Vojtovo brankou přesně v polovině utkání nakonec tvrdou střelou pod horní tyčku snížili na 2:1. Poté zase pod kotel přiložili domácí, kteří ve 35. a .36. minutě přidali dvě branky a vytáhli skóre na 4:1, když se nejprve po horní tyčku trefil Postl a vzápětí z voleje přesně pálil Bartizal.

V úvodu závěrečné části se iniciativa přelévala ze strany na stranu a byli to hosté, kdo se dočkal prvního gólového úspěchu poté, co v útočném pásmu dobře zakombinovali a milimetrově přesnou střelou trefili levý horní růžek Vojtovy branky. Plavská odpověď byla velmi rychlá. O dvě minuty později totiž domácí převedli rychlou akci, na jejímž konci mířil přízemní střelou přesně Bartizal. A když vzápětí plavští přidali další bleskový výpad, po kterém tváří v tvář Vyžrálkovy nezaváhal Pávek, bylo utkání prakticky rozhodnuto. Závěrečná desetiminutovka pak probíhala v režii domácích a v 52. minutě po neuvěřitelném průniku mezi třemi hráči přidal sedmý plavský gól Jiříček. A protože to byl zároveň gól poslední, skončilo utkání výsledkem 7:2.