1. liga AHbK 2021/2022 - 14. kolo

29.01.2022 09:00 HBC PLAV "B" - HC Čejkovice "B"

Výsledek 6 : 3
Třetiny 2:1 2:1 2:1
Střely na branku 36:29 (12:11;13:10;11:8) Zásahy brankářů 26:30 (10:10;9:11;7:9)
Rozhodčí Ždiarský, Jirkal

Minuta Střelec Nahrávač Skóre Poznámka09.

HS GAJDOŠ Daniel   1 2 2

Zatímco plavské "A" mužstvo muselo kvůli početné marodce své utkání odložit, "B" mužstvo proti čejkovickému "béčku" nastoupilo s odhodláním svého soupeře  konečně zdolat.

V první desetiminutovce měli více ze hry plavští, na skóre se to ale nikterak neprojevovalo. A protože ani hosté žádnou ze svých příležitostí neproměnili, zůstávalo skóre bezbrankové. To se změnilo v 11. minutě, kdy Gajdoš od zadního mantinelu našel na kruhu Pávka a jeho střela zamířila přesně do horního růžku Zavřelovy branky. Vyrovnání přišlo v 16. minutě, kdy hosté vyhráli buly v útočném pásmu a Weber zamířil přesně k tyčce. V poslední minutě první části pak v souboji vybojoval míček Jiíček, D. Stehlík jej posunul na Vazdu a ten našel skulinku mezi betony hostujícího brankáře. První třetinu tak vyhráli plavští 2:1.

Ve druhé části jsme viděli podobný obrázek jako ve třetině úvodní. Nepatrně více ze hry měli domácí, ale i hosté byli nebezpeční. Ve 30. minutě odešel na trestnou lavici Gajdoš a hosté v přesilovce trestali, když se pohotovou střelou z ostrého úhlu prosadil Völfl. Plavská odpověď přišla poměrně rychle. Domácí si vytvořili tlak, na jehož konci se ve skrumáži nejlépe zorientoval Kopic a domácí opět vedli. Další gól přišel ve 38. minutě, kdy brankář Vojta dlouhou rozehrávkou vysunul Jiříčka, ten se v přečíslení dvou na jednoho nijak nerozpakoval a zamířil přesně do levého horního růžku hostující branky.

V závěrečné části domácí bránili dvoubrankový náskok, což se jim dařilo. A když ve 48. minutě přečkali čejkovický nápor, vyrazil na zteč Pávek se Sokolíkem a prvně jmenovaný rychlý výpad zakončil pátým plavským gólem. O dvě minuty později pak Jiříček uvolnil Urbánka a ten přidal šestý gól domácích. Hosté se pokusili utkání zdramatizovat dokonce ve vlastním oslabení, kdy snížili na 6:3, závěr zápasu ale plavští zvládli a připisují si tak cenné vítězství.