1. liga AHbK 2021/2022 - 13. kolo

23.01.2022 14:30 HC Čejkovice - HBC PLAV "B"

Výsledek 8 : 5
Třetiny 2:0 2:3 4:2
Střely na branku 50:30 (17:8;14:12;19:10) Zásahy brankářů 25:42 (8:15;9:12;8:15)

HS GAJDOŠ Daniel     1 16

Po "benefičním" utkání "A" mužstva odcestovalo plavské "béčko" do Čejkovic, aby změřilo své síly s místním favorizovaným čejkovickým "áčkem".

A podalo velmi dobrý výkon. Plavským hráčům se podařilo ustát úvodní čejkovický nápor, nicméně v době, kdy se zdálo, že by se hra mohla trochu vyrovnat, předvedli čejkovčtí bleskovou kombinaci a otevřeli skóre. Ve 12. minutě pak přidali druhý gól. Řadu dalších šancí zlikvidoval pozorný Beneš, který si na rozdíl od utkání plavského "áčka" na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Plavští se také dostali do několika dobrých příležitostí, brankáře Plášila ale nepřekonali.

Ve druhé části dlouho kralovali oba brankáři a prosadil se až ve 29. Jiroušek, který Beneše překvapil šikovnou střelu zpoza branky. Domácí tak vedli 3:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se utkání mohlo zdramatizovat. Leč opak byl pravdou. Ve 31. minutě snížil Urbánek a když vzápětí plavští předvedli krásnou přímočarou akci, na jejímž konci nezaváhal Postl, bylo to rázem pouze o gól. Hosté byli při chuti, ve 38. minutě v souboji jeden na jednoho prokázal rychlost Vazda a bylo vyrovnáno. Jejich radost ale měla pouze jepičí život. Domácí totiž zase přidali na obrátkách a po střele M. Zavřela znovu vedli.

Své vedení pak navýšili hned na začátku třetí periody, nicméně plavští bojovali, nehodlali se jen tak lehce vzdát a Bartizal v přesilovce ve 44. minutě snížil 5:4. Hosté pokračovali v náporu, místo vyrovnání ale přišel brejk, po kterém domácí zase odskočili na dvoubrankový rozdíl. O další zdramatizování se v 52. minutě po dravém průniku postaral Jiříček, závěr ale proběhl v režii favorizovaných domácích, kteří dvěma slepenými góly plavské odpor definitivně zlomili.