1. liga AHbK 2021/2022 - 12. kolo

15.01.2022 09:00 HBC PLAV "B" - HBC Budweis

Výsledek 6 : 3
Třetiny 1:1 3:2 2:0
Střely na branku 41:31 (14:9;15:11;12:11) Zásahy brankářů 28:35 (8:13;9:12;11:10)
Rozhodčí Karl, Ždiarský

Minuta Střelec Nahrávač Skóre Poznámka09.

48 STEHLÍK David   1 1

Ve 12. kole hokejbalisté plavského "béčka" na svém hřišti přivítali mužstvo HC Budweis a sehráli s ním kvalitní bojovné utkání.

Utkání začalo ve velkém tempu a více ze hry měli trochu překvapivě plavští. Brankáře Sochackého v brance Budweisu hned v úvoku slušně zaměstnali Vazda s Jiříčkem a nebezpečně pálil i Bartizal s Pávkem. Hosté se rozehrávali pomaleji, v 9. minutě ale předvedli pohlednou akci, na jejímž konci byl před Benešem úplně volný hráč, který nabídnutou šancí nepohrdl. Vyrovnávací gól přišel o 5 minut později a postaral se o něho Jiříček, který se natlačil do střelecké pozice mezi kruhy a přesnou střelou nad vyrážečku nedal Sochackému šanci. V závěru třetiny si ještě několik šancí připravila obě mužstva, brankáři ale míček za svá záda nepustili.

Do druhé části vstoupili hosté přesilovkou, na Beneše si ale nepřišli. To domácí se svou přesilovkou ve 25. minutě naložili lépe, když Kocourkovi sice střela nesedla, což ale vůbec nevadilo, protože ze střely se vlastně vyklubala přihrávka, kterou si před brankou našel Pávek a nezaváhal. Hosté odpověděli téměř vzápětí, když se před brankou bleskově uvolnil Bílek a poslal míček za Benešova záda. Ve 30. minutě vypálil z dálky Pávek, jeho utěšená střela zapadla přesně k tyčce a domácí tak znovu vedli. Na góly bohatá druhá třetina ale ani zdaleka nekončila. Ve 38. minutě hráli přesilovku hosté a naložili s ní tak, že zase bylo vyrovnáno. To se pranic nelíbilo Bartizalovi, který si hned o minutu později naběhl na Sokolíkovu přihrávku a "plachtící" střelou pod horní tyčku opět vrátil vedení domácímu mužstvu.

Třetí část přinesla boj o každý centimetr hřiště. Hosté usilovali o vyrovnání, domácí ale bránili velmi dobře a byli nebezpeční i směrem dopředu. Přesto všechno skóre zůstávalo nezměněné. Ukazatelem skóre pohnul až v 57. minutě Jiříček, který se šikovně uvolnil a rychlou střelou, kterou možná ještě někdo lehce tečoval, překvapil Sochackého. Budweis to samozřejmě nevzdal, v čase 57:50 si vzal oddechový čas a odvolal brankáře. Jejich snahu ale utnul Bartizal, který neuvěřitelným sprintem doběhl Vazdovo vyhození a dopravil míček do prázdné branky. Plavští tak po výsledku 6:3 získali cenný skalp kvalitního soupeře.