1. liga AHbK 2021/2022 - 11. kolo

04.12.2021 10:30 HBC PLAV "B" - Flying Elephants

Výsledek 5 : 3
Třetiny 1:2 2:0 2:1
Střely na branku 39:29 (11:9;15:9;13:11) Zásahy brankářů 26:34 (7:10;9:13;10:11)

HS GAJDOŠ Daniel 1   1

V 11. kole 1. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti mužstvu Flying Elephants a na vítězství se hodně nadřeli.

Plavští začali náporem, ale hostům se už ve druhé minutě podařilo utéct do přečíslení dvou na jednoho a zakončili ho ukázkově, když Brejžek uklízel Kočerovu přesnou přihrávku do prázdné branky. Vyrovnání jsme se dočkali v 6. minutě, kdy se z pravé strany uvolnil Postl a trefil se přesně do pravého horního růžku Havlovy branky. V dalších minutách měli mírně navrch domácí, ale i hosté měli šance. A když se jim v poslední minutě povedlo téměř na chlup přesně zopakovat přečíslení z úvodu utkání s tím rozdílem, že zakončujícím hráčem byl Hajný, vedli hosté 2:1.

Vedení hostům vydrželo do 25. minuty, kdy z kruhu vypálil přesně Bartizal a vyrovnal. A když se o dvě minuty později ujala i střela F. Stehlíka, vedli domácí 3:2. V následujících minutách mohli své vedení ještě navýšit, to by ale museli proměnit alespoň některou z řady vyložených šancí. Hosté ve druhé třetině hrozili spíš sporadicky, ale do několika nebezpečných protiútoků se dostali, takže i Pivec v plavské brance musel být stále ve střehu.

Gólu jsme se dočkali až ve 45. minutě, kdy se z dorážky prosadil Gajdoš a oslavil tak svou premiéru v plavském dresu. Obraz hry byl i nadále podobný tomu z druhé třetiny. Hosté se na dostřel vrátili ve 48. minutě, kdy vyhráli vhazování v útočném pásmu a Kočer tvrdou střelou nedal Pivcovi šanci. O chvíli později usedl na trestnou lavici Pávek a hosté v přesilovce usilovali o vyrovnání, nicméně Pivec odolal. O uklidňující pátý gól se v 56. minutě postaral F. Stehlík, který se trefil od modré čáry. Hosté se v závěru ještě snažili o zkorigování výsledku, na výborného Pivce si ale nepřišli a utkání tak skončilo výsledkem 5:3.