1. liga AHbK 2021/2022 - 6. kolo

23.10.2021 09:00 HBC PLAV "B" - HC Libníč Minions

Výsledek 2 : 6
Třetiny 0:1 1:1 1:4
Střely na branku 31:36 (12:7;6:14;13:15) Zásahy brankářů 30:29 (6:12;13:5;11:12)

88 STEHLÍK František   1 0   -

Po týdenní pauze zapříčiněné velkou plavskou marodkou nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti Libníči a i tentokrát jejich sestava připomínala lazaret. Plavští totiž nastoupili pouze se sedmi hráči do pole včetně staronové akvizice Jiříčka a z toho tři hráči nastoupili se sebezapřením.

Přesto v první třetině byli aktivnějším mužstvem. Libníč si totiž poměrně dlouho zvykala na plastový povrch a tak bylo více vzruchu před brankářem Hemberou. Ten byl ale pozorný a zlikvidoval několik nebezpečných střel i závarů. A protože pozorný byl i Pivec na druhé straně, zůstával stav bezbrankový. Když už se zdálo, že v první třetině žádný gól neuvidíme, rozebrali si plavští špatně soupeře a trestuhodně volný Rachouch neměl se zakončením problém.

Od druhé třetiny se obraz hry úplně otočil. Iniciativy se chopili hosté z Libníče a Pivec v plavské brance si připisoval jeden zákrok za druhým. Až po několika dlouhých minutách se zablýsklo i na druhé straně, Sokolíkova střela ale cinkla pouze o tyčku. Ve 30. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, do brejku se ale dostal hostující Klomfar, i s trochou štěstí procedil míček mezi Pivcovými betony a zvýšil na 2:0 pro hosty. Plavští odpověděli ještě v té samé přesilovce poté, co z kruhu vypálil Pávek a zamířil přesně do levého horního růžku.

Do závěrečné třetiny vstupovali plavští se snahou o vyrovnání a hned v úvodu si dvě nadějné příležitosti vytvořil Pávek a Kopic. Poté ale iniciativu převzali lépe se pohybující hokejbalisté z Libníče a mezi 46. a 48. minutou třemi slepenými góly utkání definitivně rozhodli. V 52. minutě pak využili hosté přesilovku a vedli už 6:1. O kosmetickou úpravu skóre se v 55. minutě dorážkou Stehlíkovy střely postaral navrátilec Jiříček, na porážce plavského mužstva už ale nemohl nic změnit.