1. liga AHbK 2021/2022 - 5. kolo (dohrávka)

09.01.2022 12:00 HC Čejkovice "B" - HBC PLAV "B"

Výsledek 2 : 1
Třetiny 2:0 0:1 0:0
Střely na branku 32:31 (10:11;11:11;11:9) Zásahy brankářů 30:30 (11:8;10:11;9:11)

HS GAJDOŠ Daniel     0

V prvním utkání roku 2022 nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" v Čejkovicích proti místnímu "B" mužstvu.

V první třetině měli sice opticky více ze hry plavští, nicméně na šance ji vyhráli čejkovičtí. Jejich šance většinou vyplynuly z chyb v plavské rozehrávce, kterých byla k vidění celá řada a tyto chyby sráželi výkon hostujících hokejbalistů. Domácí dvě plavské chyby nakonec potrestali a první třetinu tak vyhráli 2:0.

Ve druhé části byl o něco zaměstnanějším brankářem plavský Pivec, ale šance domácích opět vznikaly hlavně po plavských chybách. Na druhé straně několik ošemetných situací vyřešil čejkovický brankář Zavřel a skóre tak zůstávalo nezměněné. To se změnilo až ve 37. minutě, kdy z prostoru mezi kruhy střílel Postl, míček cinknul o tyčku, a protože se dle názoru rozhodčího Pražáka jednalo o zadní tyčku uvnitř branky, byla situace uznána jako gólová.

V závěrečné části jsme viděli marnou snahu hostujících hráčů o vyrovnání. Snaha se jim určitě nedala upřít, ale srážela je opět řada nepřesností. Domácí tak úspěšně odolávali a měli i několik šancí skóre navýšit. Protože ale Pivec v plavské brance odolal, dospělo utkání do dramatické koncovky. Plavští odvolali brankáře, jejich snahu ale zhatil Bartizalův faul. Plavští to přesto bez brankáře zkusili i v oslabení, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Utkání tak skončilo výsledkem 2:1.