4 POSTL Dominik 4 1 7 - 22 KOCOUREK Lukáš 2   4
10 SOKOLÍK Miroslav 2

10

- 76 VAZDA Radek 1 1 7
20 KOPIC Petr 2 2 5   -

Ve 2. kole 1. ligy nastoupili hokejbalisté proti mužstvu Flying Elephants a do utkání vstupovali se snahou získat první letošní body.

V úvodu utkání jsme viděli několik náznaků šancí na obou stranách, ale oba brankáři, jak Havel v domácí brance, tak Vojta, který po dlouhé době nastoupil v plavské brance, nebezpečné situace vyřešili. Prvního gólu jsme se dočkali v 5. minutě, kdy Postl nabil Bartizalovi a ten mířil přesně. Na druhý gól jsme si museli počkat do 12. minuty, kdy Kopic švihem do modré prostřelil klubko hráčů před brankou a míček se zastavil až v síti. Kopic se tak stal prvním hráčem v historii HBC Plav, který skóroval po padesátce. Pro zajímavost – dosud nejstarším skórujícím plavským hráčem byl František Veselý, který vstřelil gól ve 49 letech a 8 měsících. V 15. minutě se prosadil nejmladší hráč na hřišti Dominik Postl, který je pro změnu nejmladším skórujícím hráčem v historii, když svůj první gól vstřelil ve věku 15 let a 1 měsíc. Do konce úvodní části se trefil ještě Vazda, což znamenalo, že plavští vyhráli úvodní část 4:0.

I ve druhé části na hřišti dominovali plavští. Ve 25. minutě se své první branky dočkal i druhý mladíček v plavském dresu Karel Pávek ml., který se natlačil před Havla a nadvakrát jej překonal. Ve 33. minutě vypálil od modré Kopic, jeho projektil zamířil přesně do levého horního růžku domácí branky a plavští vedli už 6:0. O 4 minuty později dostal dostatek v útočném pásmu Bartizal, který využil toho, že všichni očekávali, že bude přihrávat a poslal míček pod horní tyčku. Elephanti se do několika nebezpečných situací dostali zejména díky pár nepřesnostem v plavské rozehrávce, na pozorného Vojtu ale recept nenašli.

Dalších gólů jsme se tak dočkali až v závěrečné části. Ve 46. minutě byl na konci pěkné kombinace Bartizal, který tak završil hattrick. O dvě minuty později na kruhu napřáhl Kocourek a bylo to 9:0. Poté se svého úspěchu dočkali i domácí. O jejich jediný gól se postaral Brejžek, který se protáhl před Vojtu a překonal jej. Rychlou odpověď si připravil Postl, který nejprve zakulatil skóre na desítku a vzápětí přidal i další gól. V 55. minutě z nulového úhlu skóroval Kocourek a poslední slovo patřilo Postlovi, který v přesilovce přidal svůj čtvrtý gól a celkově gól třináctý. Plavští tak zvítězili vysoko 13:1.