2. liga AHbK  - 20. kolo - nadstavba o 1. - 4. místo

16.03.2019 09:00 HBC PLAV "B" - HC Čejkovice "B"

Výsledek 4 : 2
Třetiny 1:1 1:0 2:1
Střely na branku 29:42 (11:13;8:13;10:16) Zásahy brankářů 40:25 (12:10;13:7;15:8)

93 TÁCHA Pavel 1   -2   -

V posledním utkání nadstavby 2. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti dosud neporaženému "B" mužstvu Čejkovic.

Úvod utkání patřil podle předpokladů hokejbalistům z Čejkovic. Plavští v čele s výborným brankářem Pivcem ale obětavě bránili a jakmile se naskytla možnost, vyráželi k protiútokům. Bezbrankový stav vydržel do 9. minuty, kdy hosté zakombinovali a střelou z prostoru mezi kruhy otevřeli skóre. Další šance poté pochytal Pivec, a tak v 16. minutě udeřili domácí, když se v přesilové hře od modré přesně trefil P. Tácha.

Na začátku druhé části hráli přesilovku hosté, a přestože před Pivcem roztočili pořádný kolotoč, skórovat nedokázali. Hosté v náporu pokračovali i po skončení přesilovky, domácí ale bránili, co jim síly stačily a skóre zůstávalo beze změny. Postupem času se čejkovický nápor přece jenom otupil a růžky tak začali vystrkovat i domácí, aby se nakonec ve 38. minutě po přesné Heřmanově střele dostali do vedení.

Ani v závěrečné části se obraz hry příliš neměnil. Hosté se hnali za vyrovnáním, domácí ale velmi dobře bránili a za svými zády měli výborného Pivce. Skóre 2:1 vydrželo až do 56. minuty, kdy v útočném pásmu zabojoval D. Kocourek a po jeho přihrávce mířil přesně Urbánek. Přesně dvě minuty před koncem odvolali hosté brankáře, čímž svůj nápor ještě vystupňovali. Domácí odolávali až do samotného závěru, kdy se 14 sekund před koncem hosté přece jenom prosadili a snížili na 3:2. Hned po následujícím buly ale Urbánek trefil prázdnou branku a vítězství plavských hokejbalistů zpečetil čtvrtým gólem.