2. liga AHbK  - 19. kolo - nadstavba o 1. - 4. místo

09.03.2019 14:00 HC Čejkovice "B" - HBC PLAV "B"

Výsledek 6 : 1
Třetiny 3:0 0:1 3:0
Střely na branku 41:24 (14:8;12:5;15:11) Zásahy brankářů 23:35 (8:11;4:12;11:12)

93 TÁCHA Pavel     -3   -

V předposledním utkání nadstavbové části nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti dosud neporaženému "B" mužstvu Čejkovic.

Roli favorita začali domácí naplňovat hned od úvodního vhazování a na sklonku 1. minuty otevřeli skóre, když se trefili milimetrově přesnou střelou do horního růžku Pivcovy branky. V 7. minutě pak předvedli před Pivcem patřičný důraz a bylo to 2:0. V 15. minutě přišel po rychlé kombinaci třetí gól. Domácí měli po celou úvodní část herní převahu, nicméně i plavští několikrát nebezpečně zahrozili, skórovat ale nedokázali.

To se jim povedlo až po změně stran, kdy ve 22. minutě zakončil Kopic přečíslení dvou na jednoho přesnou střelou do levého horního růžku domácí branky a snížil na 3:1. Plavští se poté dostali ještě do několika nadějných přečíslení, nicméně postupem času začali roztáčet kolotoč domácí a plavští chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Bránili ale velice srdnatě, a protože ubránili i dvě po sobě jdoucí oslabení, zůstávalo skóre nezměněné.

Do závěrečné části vstoupili hosté se snahou o aktivnější pojetí, ve 44. minutě ale domácím vyšlo přečíslení dvou na jednoho a zvýšili na 4:1. Šance se poté střídaly na obou stranách a protože domácí dvě z nich v závěrečné desetiminutovce proměnili, skončilo utkání výsledkem 6:1.