Play off 2. ligy AHbK 2018/2019 - 2. čtvrtfinále

07.04.2019 09:00 HBC PLAV "B" - HC Čejkovice "C"

Výsledek 7 : 4
Třetiny 2:1 1:1 4:2
Střely na branku 42:32 (14:9;11:9;17:14) Zásahy brankářů 28:35 (8:12;8:10;12:13)

93 TÁCHA Pavel     0   -

V odvetném utkání čtvrtfinále play off 2. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti "C" mužstvu Čejkovic.

Úvodní třetina nabídla vyrovnaný hokejbal. Hned na začátku jsme byli svědky několika šancí na obou stranách, ale oba brankáři byli pozorní. Úvodního gólu jsme se dočkali v 6. minutě, kdy z levé strany vypálil Vazda a trefil se přesně do horního růžku Plášilovy branky. Hosté se dočkali v 11. minutě, kdy domácí několikrát nedokázali dostat míček z vlastního obranného pásma, za což byli nakonec potrestáni vyrovnávacím gólem. Vedení na plavskou stranu vrátil ve 13. minutě Urbánek, který si vyměnil míček s F. Stehlíkem a sám před hostující brankou nezaváhal.

Ve 23. minutě hostům vyšel jeden z pokusů o brejk a bylo vyrovnáno. Poté začali mít mírnou převahu domácí, na skóre se to ale dlouho neprojevovalo. Až ve 32. minutě se mezi kruhy zjevil osamocený Vazda a zamířil přesně. Po dvou třetinách tak domácí vedli 3:2.

První desetiminutovka závěrečné části pak patřila domácímu útočníkovi Heřmanovi, který mezi 42. a 50. minutou zaznamenal čistý hattrick, když se nejprve dvakrát trefil pod horní tyčku a poté i s notnou dávkou štěstí proměnil samostatný nájezd. V tu chvíli to vypadalo, že je rozhodnuto, nicméně stačil chvilkový výpadek koncentrace a hosté dvěma slepenými góly snížili na 6:4. Další zdramatizování ale nepřipustil Urbánek, který vzápětí zvýšil na 7:4. Další branka už nepadla, což znamená, že plavští postupují do semifinále, kde se utkají s mužstvem Motorfans.