Play off 2. ligy AHbK 2018/2019 - 2. semifinále

14.04.2019 09:00 HBC PLAV "B" - Motorfans

Výsledek 6 : 4
Třetiny 1:2 2:1 3:1
Střely na branku 31:40 (8:13;11:11;12:16) Zásahy brankářů 36:25 (11:7;10:9;15:9)

93 TÁCHA Pavel     -2   -

K odvetnému utkání semifinále play off 2. ligy AHbK nastoupili plavští pouze se třemi útočníky. Ke zraněným L. Kocourkovi a Bartizalovi se totiž přidal i D. Kocourek a Vazdu do utkání nepustily pracovní povinnosti.

I přesto začali plavští velice odvážně a už ve 3. minutě otevřeli skóre poté, co soupeřovou obranou prosvištěl Sokolík. V 5. minutě ale hosté zachytili plavskou přihrávku ve středním pásmu a Neubaurer vyrovnal. V dalším průběhu první třetiny bylo více vzruchu před domácím brankářem Pivcem, který dokázal odolávat do 15. minuty, kdy si před branku seběhl Ferdan a zamířil přesně pod horní tyčku.

I začátek druhé části patřil hostujícím hráčům, kteří se ve 25. minutě dočkali třetí branky, poté co jeden z jejich útočníků před Pivcem trefil míček ze vzduchu. Plavští se ale nehodlali jen tak lehce vzdát. Ve 28. minutě se k dorážce Urbánkovy střely dostal Heřman a snížil na 2:3. Poté plavští bez úhony přestáli oslabení, aby o chvilku později hráli přesilovku oni a tu po Kopicově střele od modré využili. Ve 37. minutě za překonaným Pivcem zachrálil domácí od inkasovaného gólu Sokolík padnutím na míček v brankovišti a následovalo trestné střílení, při kterém si hosté na Pivce nepřišli.

Ve 44. minutě překvapil hostujícího brankáře pohotovou střelou F. Stehlík a domácí vedli. Hosté poté přidali a ve 47. minutě se dočkali vyrovnání. V 50. minutě si svůj povedený kousek zopakoval F. Stehlík a poslal domácí znovu do vedení. Hosté se mocně snažili o vyrovnání, naráželi ale na pevnou domácí obranu a pozorného brankáře Pivce. Dvě minuty před koncem odvolali brankáře, jejich nápor ještě vystupňoval faul Novotného, nicméně domácí se v oslabení třech proti pěti nejen ubránili, ale dokonce Kopicovou zásluhou trefili opuštěnou branku a vynutili si tak třetí rozhodující utkání.