13.04.2019 09:00 Motorfans - HBC PLAV "B"

Výsledek 3 : 2
Třetiny 0:0 1:1 1:1
Prodloužení 0 : 0
Poznámka po samostat. nájezdech Samostatné nájezdy 2:0
Střely na branku 35:39 (10:8;11:13;11:14;3:4) Zásahy brankářů 37:33 (8:10;12:10;13:10;4:3)

93 TÁCHA Pavel     1   -

V prvním semifinálové utkání play off 2. ligy AHbK sehráli hokejbalisté plavského "béčka" dramatický duel s Motorfansem.

V první třetině se šance střídaly na obou stranách, ale protože kralovali oba brankáři, gólu jsme se nedočkali. Mírně nebezpečnější byli hráči Motorfans, ale i plavští si vypracovali několik nadějných příležitostí.

Ve druhé části byli pro změnu nebezpečnější hosté z Plava, které ve 26. minutě pohotovou dorážkou dostal do vedení Vazda. Uklidňující druhý gól ale nepřišel a tak ve 34. minutě po přečíslení dvou na jednoho přišlo vyrovnání.

V úvodu závěrečné části hráli domácí dvě přesilovky, plavští ale bránili výborně. Poté dostali výhodu přesilové hry i hosté, ale ani oni skórovat nedokázali. Krátce po skončení přesilovky se střelou do levého horního růžku přece jen prosadil Urbánek, který tak poslal hosty do vedení. To vydrželo až do začátku závěrečné minuty, kdy domácí při hře bez brankáře střelou od modré, která ještě byla tečována, propálili Pivce a vyrovnali.

Následovalo tedy desetiminutové prodloužení. To bylo z obou stran poměrně opatrné a rozhodnutí nepřineslo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, a protože domácí oba proměnili, zatímco Kopic ani Urbánek domácího brankáře Panského nepřekonali, znamená to, že v utkání zvítězili hokejbalisté mužstva Motorfans.