2. liga AHbK  - skupina "A" 2018/2019 - 12. kolo

08.12.2018 08:40 HBC PLAV "B" - TJ Nové Vráto

Výsledek 0 : 5
Třetiny 0:1 0:1 0:3
Střely na branku 31:34 (11:11;9:11;11:12) Zásahy brankářů 29:31 (10:11;10:9;9:11)

93 TÁCHA Pavel     -2   -

V posledním utkání roku 2018 sehráli hokejbalisté plavského "béčka" celkem pohledné utkání proti Novému Vrátu. Utkání bylo, co se herního projevu týče, celkem vyrovnané, nicméně hosté byli daleko efektivnější v koncovce, díky čemuž utkání skončílo celkem jednoznačným výsledkem.

Do vedení se už ve 4. minutě dostali hokejbalisté z Nového Vráta poté, co mezi Pivcovými betony propadla nenápadná střela z prostoru mezi kruhy. Ve zbytku úvodní části se hrál svižný hokejbal se šancemi na obou stranách, žádná další střela ale cestu za záda ani jednoho z brankářů nenašla.

Začátek druhé části patřil hostujícím hráčům, kteří před Pivcem roztočili slušný kolotoč, domácí ale odolali a i oni si postupně vytvořili několik velmi dobrých šancí. Vše ovšem bylo bez gólového efektu. Ve 31. minutě pak fauloval F. Stehlík a hosté přesilovku přesnou střelou od modré velmi rychle využili. A protože jsme se další branky nedočkali, vedli po dvou třetinách hosté 2:0.

Do třetí třetiny vstoupili plavší se snahou o zvrat, jejich veškeré snažení ale končilo na brankáři Dobrovolném, který chytal opravdu výborně. Nebezpeční ale byli i hosté, kteří narozdíl od domácích dokázali své šance proměňovat. V 50. minutě plavští ztratili míček při přechodu útočné modré čáry a hosté z protiútoku zvýšili na 0:3. V závěru se pak hostům povedlo proměnit další dva brejky a utkání tak pro plavské hráče skončilo poněkud krutým výsledkem 0:5.