2. liga AHbK  - skupina "A" 2018/2019 - 6. kolo (dohrávka)

12.01.2019 14:00 AZ Energie - HBC PLAV "B"

Výsledek 2 : 11
Třetiny 1:2 0:2 1:7
Střely na branku 26:57 (12:12;9:19;5:26) Zásahy brankářů 46:24 (10:11;17:9;19:4)

93 TÁCHA Pavel   1 4   -

K dohrávce 6. kola 2. ligy plavští hokejbalisté odcestovali na Dobrou Vodu, aby se tam vůbec poprvé v historii utkali s mužstvem AZ Energie.

Úvod utkání příliš pohledný hokejbal nepřinesl. Plavští se sice chtěli tlačit do útoku, brzdila je ale spousta nepřesností, z čehož těžili domácí, takže zaměstnanějším brankářem v první desetiminutovce byl plavský Pivec. Přesto se do vedení dostali hosté poté, co Bartizalovu přihrávku vzduchem si Kopic zpracoval rukou a poté přízemní střelou otevřel skóre. Ve 14. minutě se pěknou individuální akcí blýskli hosté a bylo vyrovnáno. V závěru třetiny se do náporu dostali plavští a výsledkem byl gól do šatny, o který se postaral Bartizal.

Druhá třetina patřila plavským hokejbalistům. V jejich hře sice stále byla řada nepřesností, nicméně jejich převaha narůstala. Ve 22. a 27. minutě se dvakrát trefil L. Kocourek, který tak vytáhl skóre na 1:4. Řada dalších šancí skončila na výstroji domácího brankáře a protože ani domácí nedokázali překonat Pivce, dalšího gólu jsme se nedočkali.

Ve třetí části převaha hostujících hráčů ještě narostla. Nekompletní domácí poněkud odpadli a tak se v poslední desetiminutovce roztrhl gólový pytel. Vše začal ve 47. minutě pěknou individuální akcí L. Kocourek. V 52. minutě se po pravé straně protáhl Sokolík a zvýšil na 1:6. Vzápětí se během jednoho střídání trefili Bartizal s Vazdou, aby je v dalším střídání napodobili L. Kocourek s Heřmanem. V 59. minutě přidal jedenáctý gól Kopic a domácí korigovali až v samotném závěru.