2. liga AHbK  - skupina "A" 2018/2019 - 4. kolo

13.10.2018 09:00 HBC PLAV "B" - Perla

Výsledek 7 : 4
Třetiny 1:0 3:2 3:1
Střely na branku 44:33 (16:8;16:12;12:13) Zásahy brankářů 29:37 (7:15;10:13;12:9)

88 STEHLÍK František 1   2

Ve 4. kole 2. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti Perle se snahou prodloužit svou letošní neporazitelnost.

Plavští začali náporem, v několika vyložených šancích se objevil Vazda, nicméně hosté odolali a sami v 8. minutě sami udeřili poté, co soupeřovu střelu za záda bezmocného brankáře Pivce nešťastně tečoval Sokolík. Plavský kapitán si spravil chuť o tři minuty později, kdy se opřel do míčku po Z. Táchově vyhraném buly a rozvlnil síťku. Ve zbytku úvodní části jsme ještě viděli několik šancí na obou stranách, ale na skóre se už nic nezměnilo.

Na začátku 2. třetiny sehráli plavští výborně přesilovku a na jejím konci strhl vedení na domácí stranu Novotný. Ve 26. minutě před prázdnou brankou promáchl Sokolík a hosté z protiútoku trestali. Vzápětí hráli domácí další přesilovku, tentokrát se jim ale vůbec nepodařila a po chybě dokonce sami inkasovali, což znamenalo, že do vedení šli podruhé v utkání hosté. To se pranic nelíbilo Vazdovi, který vyrazil na zteč ve 34. minutě a přesnou střelou vyrovnal. O čtyři minuty později pak z poměrně ostrého úhlu přesně zacílil Z. Tácha, který tak strhl vedení na stranu domácích.

Hned v první minutě poslední části neudržel hostující brankář Kopicovu střelu, čehož využil pohotový F. Stehlík a domácí vedli 5:3. O tři minuty později unikl do brejku ve vlastním oslabení Z. Tácha a přidal šestý gól domácích. Dobře forčekující hosté ale i nadále dělali plavské obraně řadu problémů a jednu z chyb v 52. minutě potrestali čtvrtým gólem v Pivcově síti. Poslední slovo ale patřilo domácím, konkrétně důraznému Vazdovi, který v 56. minutě stanovil konečné skóre 7:4.