2. liga AHbK  - skupina "A" 2018/2019 - 2. kolo

30.09.2018 13:00 HC Čejkovice "C" - HBC PLAV "B"

Výsledek 0 : 10
Třetiny 0:1 0:3 0:6
Střely na branku 26:42 (4:13;12:14;10:15) Zásahy brankářů 32:26 (12:4;11:12;9:10)

93 TÁCHA Pavel 1 1 4

Ke druhému utkání sezóny odcestovali hokejbalisté plavského "B" mužstva do Čejkovic, aby se tam vůbec poprvé v historii utkali s místním "céčkem".

První třetina možná i trochu překvapivě patřila poměrně jednoznačně plavským hokejbalistům. Ti svého soupeře zmáčkli v jeho obranném pásmu a připravovali si jednu šanci za druhou. Ze svého náporu nakonec vytěžili jediný gól, o který se ve 12. minutě postaral Kopic, který střelou z mezikruží našel skulinku mezi betony brankáře Brože.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a několikrát nebezpečně zahrozili i domácí, kteří ukázali svou sílu hlavně v momentech, kdy byli na delší dobu usazeni v plavském obranném pásmu. Hosté ale několik nebezpečných závarů před Benešem ustáli a v polovině utkání sami udeřili poté, co nejprve nepřesně střílel Vazda, aby odražený míček napálil do sítě Urbánek. O tři minuty později Kocourek během jednoho střídání nejprve dvakrát trefil tyčku, ale do třetice se přece jen prosadil a zvýšil na 3:0 pro hosty. Výbornou plavskou sedmiminutovku pak v 37. minutě završil Heřman, který do sítě dorazil Kocourkovu střelu.

Do závěrečné části vstupovali domácí se snahou o zkorigování výsledku, jenže vítr z plachet jim hned v její první minutě vzal Bartizal, který nejprve zblokoval soupeřovu střelu, vzápětí vyrazil do protiútoku, naservíroval míček Heřmanovi a ten jeho nabídkou nepohrdl. Ve 48. minutě se do míčku opřel P. Tácha a jeho projektil od modré čáry se zastavil v pravém horním růžku domácí branky. Do závěrečné desetiminutovky domácí vystřídali brankáře a všechny své síly vrhli do útoku se snahou vstřelit alespoň jednu branku. Plavští v čele s výborným Benešem ale odolali a navíc do otevřené soupeřovy obrany podnikali smrtící protiútoky, ze kterých přidali další 4 branky, o které se rovným dílem podělili Vazda s Urbánkem. Utkání tak skončilo pro domácí hodně krutým výsledkem 0:10 a zajímavostí určitě je, že plavský brankář Beneš vychytal během víkendu dvě nuly.