2. liga AHbK  - skupina "A" 2018/2019 - 1. kolo

22.09.2018 09:00 HBC PLAV "B" - Cardiax

Výsledek 10 : 3
Třetiny 3:0 4:2 3:1
Střely na branku 45:30 (14:11;16:9;15:10) Zásahy brankářů 27:35 (11:11;7:12;9:12)

93 TÁCHA Pavel   1 2   -

Do nové sezóny 2018/2019 vstoupili hokejbalisté plavského "béčka" utkáním proti mužstvu Cardiax.

Úvod utkání vyšel lépe "Cardiakům", kteří si vypracovali několik nadějných střeleckých příležitostí a prověřili pozornost plavského brankáře Pivce. Domácí se rozjížděli pomaleji, nicméně v 9. minutě našel Urbánek před brankou Vazdu a ten střelou z otočky otevřel skóre. V 17. minutě prokázal patřičný důraz na brankovišti Heřman, který dorazil Novotného střelu. V poslední minutě se pak mezi kruhy protlačil k míčku Kopic a zamířil přesně do levého horního růžku hostující branky. První část tak skončila výsledkem 3:0.

V úvodu druhé části opět zahrozili hosté, ale poté úřadovali především domácí. Ve 24. minutě se nepřesná Sokolíkova střela odrazila k Vazdovi a ten pohotově zvýšil na 4:0. Ve 28. minutě vyhrál Kocourek buly, střelu P. Táchy hostující brankář pouze vyrazil a důrazný Heřman se podruhé v utkání prosadil z dorážky. O minutu později ke slovu přišli i hosté, kteří potrestali nedůslednost domácích ve svém obranném pásmu. Ve 32. minutě našel Kopic na kruhu Urbánka, jehož střelu tečoval před brankou clonící Sokolík a domácí vedli 6:1. O minutu později ztratili domácí míček při přechodu středního pásma a hosté je za to okamžitě potrestali. Poslední slovo druhé části nicméně patřilo domácím, konkrétně Sokolíkovi, který zakončil povedenou kombinaci s Vazdou a D. Stehlíkem.

Ve 45. minutě se potřetí v utkání prosadili hosté, kteří před Pivcem dostali trestuhodně mnoho prostoru. Stav 7:3 přes řadu šancí na obou stranách vydržel až do 55. minuty, kdy se prosadil Urbánek. V 58. minutě se na brankovišti prosadil i Kocourek a domácí vedli 9:3. Poslední minuta patřila jinak spíše svátečnímu střelci Sokolíkovi, který nadvakrát proměnil samostatný únik a zaznamenal tak svůj první hattrick v kariéře.