Semifinále play off Extraligy AHbK 2016/2017 - 1. utkání

08.04.2017 10:40 SK Včelná - HBC PLAV

Výsledek 2 : 14
Třetiny 0:3 2:6 0:5
Střely na branku 32:42 (12:9;10:18;10:15) Zásahy brankářů 28:30 (6:12;12:8;10:10)

19 PÁVEK Karel 3 1 7 2 - 7 BARTIZAL Martin 1 1 5

K prvnímu semifinálovému utkání nastoupili plavští hokejbalisté proti Včelné.

Úvod utkání patřil hokejbalistům ze Včelné. Plavští v úvodu totiž působili poněkud zakřiknutě a trochu i nervózně, a tak si na nedostatek práce nemohl stěžovat hlavně brankář Beneš, který své spoluhráče v úvodu utkání několikrát výrazně podržel. Postupem času začali ožívat i hosté, v obrovské šanci nejprve skákající míček netrefil M. Tácha, ale ve 12. minutě otevřel skóre přízemní střelou Maurer. O dvě minuty později pak Z. Tácha vyhrál buly v útočném pásmu a Pávkova pohotová střela znamenala druhý gól hostujících hráčů. V 17. minutě sehráli plavští výborně přesilovku a na jejím konci mířil bez přípravy přesně Ferdan.

Začátek druhé části patřil Včelné. Ve 23. minutě zakončil obléhání plavské branky Kouba, který využil toho, že Beneš měl zakrytý výhled. Na další góly jsme si museli počkat až téměř do poloviny utkání. Ve 28. minutě sice na trestnou lavici odešel P. Lonsmín, to však plavským hráčům vůbec nevadilo a udeřili i ve vlastním oslabení poté, co se skvěle uvolnil M. Tácha a jeho akci zakončil přesnou střelou Ferdan. Vzápětí zachytil soupeřovu rozehrávku J. Tácha a z prostoru mezi kruhy zamířil přesně do levého horního růžku domácí branky. Včelná si připravila odpověď o minutu později po naprosto stejné akci, po jaké skórovala i poprvé, nicméně plavská odpověď byla více než důrazná. Ve 34. minutě se poprvé na hřišti objevil Bartizal a své první střídání korunoval přesnou střelou nad vyrážečku brankáře Vyžrálka. Ještě v té samé minutě Z. Tácha uvolnil Pávka a ten přidal sedmý plavský gól. To ale nebylo zdaleka vše. Ve 38. minutě předvedl pěknou individuální akci zakončenou krásnou střelou "do víka" Z. Tácha a ve 39. minutě zakončil do prázdné branky povedenou kombinační akci Maurer.

Závěrečná část se tak hrála pouze z povinnosti a více ze hry měli plavští. Na první gól této části jsme si museli počkat až do 48. minuty, kdy se po přihrávce Z. Táchy zpoza branky trefil Pávek. V 52. a 54. minutě se dvakrát podobně z voleje prosadil J. Tácha a v 57. minutě využil přesilovku střelou od modré Machálek. Poslední slovo pak patřilo Maurerovi, který se ve vlastním oslabení vytočil zpoza branky a stanovil konečné skóre úvodního semifinále.