58. M. Tácha Ferdan, Machálek 1:11 Oslabení

5 MACHÁLEK David   1 3   - 92 TÁCHA Zdeněk 3 3 5
14 FERDAN Jiří 3 1 3   - 97 MAURER Ondřej 1 3 3
19 PÁVEK Karel   3 6   -
B KOPIC Petr   2 6   -

K pátému utkání sezóny odcestovali plavští hokejbalisté na Dobrou Vodu, kde se na místním velkém hřišti utkali s místními hokejbalisty.

První třetina se nesla ve znamení souboje plavských hokejbalistů s domácím brankářem Schmiedem. A protože ten chytal výborně, zůstávalo skóre dlouho bezbrankové. Recept na něj nalezl až v 8. minutě Z. Tácha, který dorážkou Pávkovy střely využil přesilovou hru. Na další branky jsme si museli počkat až do závěru třetiny. V 18. minutě plavští dobře zakombinovali a na konci akce nepokrytý Ferdan zvýšil na 2:0 pro hosty. Vzápětí do ojedinělého protiútoku vyrazili i domácí, Nekola před brankou trefil míček ze vzduchu a Beneš byl bezmocný. Klid na plavské hole ale ještě v samotném závěru třetiny vrátil J. Tácha, který napřáhl na modré čáře a nekompromisní dělovkou propálil Schmieda, který měl zakrytý výhled.

I ve druhé části útočili hlavně plavští. Občas ale zapomínali na zadní vrátka, a tak si při protiútocích do otevřené obrany připravili řadu šancí i domácí. Nicméně góly stříleli pouze plavští. Ve 23. minutě byl na konci ukázkově sehraného přečíslení tři na dva J. Tácha a hosté vedli 4:1. Ve 32. minutě pak na brankovišti předvedl patřičný důraz Ferdan a nadvakrát dotlačil míček do sítě, čímž zvýšil na 5:1 pro plavské hokejbalisty.

Závěrečná část pak patřila plavským hokejbalistům, kteří se patřičně rozstříleli a přidali v ní dalších šest branek. Vše načal hned po úvodním vhazování Z. Tácha, který prošel naprosto statickou domácí obranou a elegantním "Forsbergem" zvýšil na 6:1. O dvě minuty později usměrnil Kopicovu střílenou přihrávku M. Tácha a bylo to 7:1. Ve 46. minutě pak zakombinovali bratranci Táchové a Z. Tácha završil hattrick. O dvě minuty později vysunul Pávek Maurera a ten se také dočkal své branky. V 55. minutě zakončil obléhání domácí branky Ferdan, který se tak stejně jako Z. Tácha dočkal hattricku. Účet utkání pak uzavřel M. Tácha dokonce ve vlastním oslabení, kdy plavská trojice soupeři nepůjčila míček a nakonec jej i rozebrala do posledního šroubku. Utkání tak skončilo plavským vítězstvím v poměru 11:1.