7 TVAROH Jan   1 4   - 68 TÁCHA Matěj 3 1 5
9 MACHÁLEK David 2 2 4 - 99 TÁCHA Zdeněk 1 1 3 2
18 LONSMÍN Pavel     3   -
19 PÁVEK Karel 1 1 3

V 6. kole nadstavby Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Huricanu. Utkání se na žádost plavských hokejbalistů přesunulo z neděle na sobotu a díky dohodě obou klubů začalo v netradičním odpoledním čase.

V plavské brance poprvé v sezóně naskočil zkušený R. Lonsmín a ten v první třetině víceméně sledoval počínání svých spoluhráčů. Ti svého soupeře zatlačili do jeho obranného pásma, ale protože byli na štíru s koncovkou, čekali jsme na první gól až do 14. minuty, kdy se do střelecké pozice mezi kruhy natlačil M. Tácha a zamířil přesně do levého rohu domácí branky. I před tím jsme ale byli svědky řady šancí, jenže plavští střelci buď měli vychýlenou mušku nebo si vylámali zuby na výborně chytajícím brankáři Sochackém.

Do druhé části tak vstupovali hosté s hubeným jednobrankovým náskokem. V jejím úvodu pak několikrát zahrozil i do té doby se pouze bránící Hurican, na R. Lonsmína v plavské brance si ale nepřišel. Poté přišlo první vyloučení a plavská přesilovka. Ta nebyla sehraná vůbec špatně, ale gólový efekt byl nulový. Zlom nakonec přišel v polovině utkání. To nejprve pěknou kombinační akci zakončil Bárta, vzápětí J. Tácha šikovně uvolnil Pávka a bylo to 0:3. Od té doby bylo víceméně jasné, že Hurican nebude mít na zvrat síly. Plavští v závěru třetiny pak při signalizovaném trestu a dlouhé hře bez brankáře přidali čtvrtý gól, když se z prostoru mezi kruhy pod horní tyčku trefil M. Tácha.

I v závěrečné části na hřišti dominovali plavští hokejbalisté. Ve 42. minutě prokázal patřičný důraz M. Tácha, který dobrým forčekingem donutil soupeře k chybě a zvýšil na 5:0 pro hosty. Ve 47. minutě pak nahodil míček do houštiny těl před brankou Machálek a ten si našel cestu do sítě pošesté. V 51. minutě přišli ke slovu i domácí poté, co si plavští špatně rozebrali soupeře a V. Mizera zůstal před R. Lonsmínem zcela osamocen. Závěr utkání pak ale patřil plavským hokejbalistům, kteří přidali další dvě branky. Nejprve se tvrdou střelou od modré prosadil Machálek a konečnou podobu skóre stanovil Z. Tácha, který skóroval lišáckou střelou od zadního mantinelu, kterou šikovně odrazil od brankáře Sochackého.