Extraliga AHbK 2015/2016 - 22. kolo (4. kolo nadstavby)

05.03.2016 10:30 Long Cash - HBC PLAV

Výsledek 7 : 15
Třetiny 1:5 3:5 3:5
Střely na branku 31:45 (7:16;13:15;11:14) Zásahy brankářů 30:24 (11:6;10:10;9:8)

19 PÁVEK Karel 1 1 3

Ve čtvrtém kole nadstavbové části Extraligy AHbK sehráli plavští hokejbalisté hodně divoké utkání s mužstvem Long Cash. Premiéru v plavském dresu si odbyl bývalý kanonýr Krasejovky Roman Uhlíř.

Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří se prosadili hned ze své první šance a Benkovský z bezprostřední blízkosti otevřel skóre. Plavští se rychlou brankou ve své síti nenechali nijak rozhodit a v 5. minutě vyrovnali poté, co M. Tácha důsledným forčekingem donutil soupeře k chybě, čehož okamžitě využil Uhlíř. O dvě minuty později hosté zamkli soupeře v jeho obranném pásmu, Machálek nabil M. Táchovi a bylo to 1:2. Ve 12. minutě jsme se dočkali hned dvou gólů v domácí síti. Nejprve zakončil obléhání domácí branky Ferdan a vzápětí se pěknou střelou z pravého křídla trefil P. Lonsmín. Tečku za úvodní částí udělal v 18. minutě Ferdan, který střelou z voleje přetavil Uhlířovu přesnou přihrávku v pátý plavský gól. Z domácí strany hrozil zejména rychlík Studnička, který několikrát pláchnul plavským obráncům, pokaždé si ale vylámal zuby na brankáři Vojtovi.

Začátek druhé části přinesl doslova gólovou smršť. Mezi 23. a 28. minutou totiž padlo hned 5 branek. Plavští pod dojmem čtyřbrankového náskoku vstoupili do druhé třetiny poněkud lehkovážně a domácí je za to okamžitě potrestali dvěma góly ve Vojtově síti. To se nelíbilo M. Táchovi, který využil rozestoupené obrany soupeře, dostal se až před domácího brankáře Lexu a rychlým forhendovým blafákem mu nedal ani nejmenší šanci zasáhnout. Vzápětí při rozehrávce chyboval Vojta, svou chybu sice nejprve stačil napravit, ale na dorážku už nedosáhl a domácí tak snížili na 4:6. O minutu později to už ale zase bylo o 3 góly, když se po závaru před domácí brankou dostal k míčku Z. Tácha a zamířil přesně nad lapačku domácího brankáře. I nadále se více útočilo než bránilo a protože aktivnější byli plavští hokejbalisté, dočkali se dalších gólů. Ve 34. minutě se v nepřehledné situaci před brankou nejlépe zorientoval Uhlíř, vzápětí se soupeřovo obranou jako úhoř protáhl M. Tácha a završil hattrick. V závěru třetiny se své třetí branky dočkal i Uhlíř, který prokázal "instinkt zabijáka" a střelou z poměrně velké dálky překvapil domácího brankáře.

Začátek závěrečné třetiny probíhal podle scénáře třetiny druhé. Plavští opět začali hodně nekoncentrovaně a už ve 42. minutě inkasovali. A když vzápětí před svou brankou nechali zcela volného kanonýra Čermáka, bylo to 6:10. Poté zase začali úřadovat plavští. Ve 44. minutě zakončil bleskovou kombinaci Uhlíř, vzápětí se po spolupráci s Pávkem prosadil Z. Tácha a ještě v tom samém střídání kombinaci na jeden dotek zakončil Pávek třináctou brankou plavského týmu. Ve 49. minutě se v přesilovce posedmé v utkání prosadili domácí, nicméně závěr patřil hostujícím hokejbalistům, kteří naplnili normu pěti vstřelených gólů za třetinu. V 53. minutě zakončil nezištnou Ferdanovu přihrávku Z. Tácha, který také zaznamenal hattrick a o dvě minuty později se popáté v utkání trefil Uhlíř. Utkání bez obran tak skončilo hodně bláznivým výsledkem 7:15.