9 MACHÁLEK David 1   1   - 99 TÁCHA Zdeněk     0 2
18 LONSMÍN Pavel   1 0   - B BARTIZAL Martin 1   0 2
19 PÁVEK Karel     -3 2
20 TVAROH Jan     -1 2

K druhému utkání nadstavbové části Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Čejkovicícm. Ve šlágru kola sehráli utkání, které nabídlo více než kvalitní hokejbal a nakonec skončilo dělbou bodů.

V úvodu utkání byli mírně aktivnější hosté. Plavská obrana ale fungovala spolehlivě, takže tento hostující nápor vyzněl do ztracena. Poté převzali iniciativu plavští. V dobré příležitosti mířil Bartizal pouze do lapačky hostujícího brankáře a Pávkův projektil zasvištěl těsně nad horní tyčkou čejkovické branky. Poté zase zahrozili čejkovičtí, kteří se dvakrát dostali do samostatného nájezdu, na Vojtu v plavské brance si ale nepřišli. Prvního gólu jsme se dočkali v 11. minutě poté, co se kolem soupeřovy obrany protáhl Bárta a svůj rychlý výpad zakončil bleskovým bekhendovým blafákem. Plavské vedení vydrželo do 18. minuty, kdy domácí několikrát nedokázali dostat míček ze svého obranného pásma a hosté je za to potrestali milimetrově přesnou střelou, na kterou plavský brankář Vojta nedosáhl.

I ve druhé třetině se hrál hokejbal nejvyšší kvality. K vidění byla spousta rychlostních i silových soubojů. Protože obrany na obou stranách pracovaly celkem spolehlivě, rodily se šance poměrně těžko. Nebezpečnější přece jen byli hosté, a to hlavně proto, že plavští několikrát chybovali v rozehrávce nebo ztratili míček ve středním pásmu. Na domácí straně pak chybělo více střelby. V nadějných příležitostech jak Ferdan, tak J. Tácha ještě totiž hledali lépe postaveného spoluhráče, což hosté dokázali vystihnout a ze šance tak ani v jednom případě nebylo nic. Domácí se nakonec přece jen dočkali. Stalo se tak ve 35. minutě, kdy Bárta vybojoval míček za soupeřovou brankou, předložil jej před branku Bartizalovi a ten se nemýlil. O dvě minuty později ale putoval na trestnou lavici Pávek, a přestože plavští oslabení s vypětím všech sil přečkali, těsně po Pávkově návratu na hřiště přece jen inkasovali poté, co hosté výborně zakončili bleskurychlou kombinaci.

Ve 44. minutě vyrazil na zteč agilní Bárta, svůj výpad zakončil bleskurychlou střelou a domácí potřetí vedli. Poté se začalo celkem zběsile vylučovat a hra třech proti třem více svědčila hostujícím hráčům, kteří ve 49. minutě vyrovnali. Plavská odpověď ale přišla více než rychle. O minutu později v přesilovce od modré pohotově vystřelil Machálek a jeho střela se zastavila až v síti. Závěr pak proběhl ve znamení náporu hostujících hokejbalistů. Ti v čase 58:47 odvolali brankáře a vrhli všechny své síly do útoku. Definitivní rozhodnutí měl na holi M. Tácha, jeho bekhend z vlastní obranné modré čáry ale branku netrefil. To plavské hokejbalisty nakonec mohlo mrzet, neboť hosté svůj závěrečný nápor přece jen korunovali vyrovnávacím gólem. Stalo se tak pouhých 15 sekund před koncem, kdy střelu od modré Vojta stačil pouze vyrazit před sebe a hosté před brankou předvedli patřičný důraz. Výborné utkání tak po výsledku 4:4 nakonec skončilo dělbou bodů.