Extraliga AHbK 2015/2016 - 19. kolo (1. kolo nadstavby)

13.02.2016 10:30 HBC PLAV - HBC Hurican

Výsledek 3 : 1
Třetiny 1:0 1:1 1:0
Střely na branku 48:24 (19:6;16:7;13:11) Zásahy brankářů 23:45 (6:18;6:15;11:12)

19 PÁVEK Karel     0

V prvním kole nadstavbové části Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Huricanu a v bojovném utkání se na vítězství hodně nadřeli.

Od úvodního buly bylo zřejmé, jakým směrem se bude utkání ubírat. Hosté se zatáhli do hluboké defenzívy a čekali na vhodnou příležitost k brejku, takže domácím nezbylo nic jiného, než dobývat jejich obranný val. A když už tento obranný val překonali, stál jim v cestě výborný brankář Eismann. Ten si v úvodní části připsal 18 úspěšných zákroků a kapituloval pouze jednou, když nestačil na pohotového Ferdana, který si vedle branky našel míček odražený od zadního mantinelu po střele M. Táchy a bleskově jej zasunul do sítě.

Ve druhé části plavský tlak ještě zesílil, na domácí útočníky několikrát zívala téměř prázdná branka, ale většina těchto šancí skončila tak, že domácí ideálně netrefili míček. Výjimkou byla 25. minuta, kdy Z. Tácha našel "prospalovkou" zpoza branky Trněného a ten si před prázdnou brankou tentokrát rady věděl. Poté přišla přesilovka domácích a v ní Pávek výstavní dělovkou málem přepůlil tyčku, na skóre se ale nic nezměnilo. V závěru třetiny pak o sobě dali vědět i hosté poté, co se Lojka natlačil mezi kruhy a milimetrově přesným bekhendem trefil přesně pravý horní růžek Vojtovy branky.

V závěrečné části nepříliš vysoké tempo ještě poněkud opadlo. Hned v úvodu třetiny se sice po levém křídle kolem Šívra protáhl M. Tácha a střelou nad rameno brankáře Eismanna zvýšil na 3:1. Poté se ale domácí přizpůsobili soupeři a na hřišti se poměrně dlouho nic významného nedělo. Poté se sám před Vojtu dostal Kamenský, nicméně domácí brankář byl pozorný a zneškodnil jak první střelu, tak i následující dvě dorážky. Po této šanci hosté ožili a Vojta v domácí brance musel být i nadále ve střehu. Závěr utkání ale už zase patřil domácím, kteří si vytvořili několik dalších gólových šancí, jenomže skórovat nedokázali. Utkání tak skončilo výsledkem 3:1.