4 FERDAN Jiří   1 1   - 68 TÁCHA Matěj 2   1
12 LONSMÍN Tomáš   2 1   - 99 TÁCHA Zdeněk 2 3 4
18 LONSMÍN Pavel   1 4   -
97 MAURER Ondřej 3 1 4

V posledním utkání základní části Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Huricanu. Díky tomu, že v dresu Huricanu nastupuje plavský ochovanec Šívr, mívají utkání s Huricanem příchuť derby a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Plavští do utkání vstupovali jako jasný favorit a svou roli také začali velmi rychle potvrzovat. Už ve 3. minutě při přesilové hře Ferdan nabil J. Táchovi, proti jehož tvrdé střele se brankář Sochacký nestihl včas přemístit a hosté rychle vedli. V 7. minutě se ke střele z prostoru mezi kruhy dostal Maurer, zamířil přesně mezi Sochackého betony a bylo to 0:2. Plavští byli při chuti, což v 11. minutě potvrdil Trněný, který pohotově dorazil střelu P. Lonsmína. Tříbrankové vedení jakoby hostující hokejbalisty poněkud ukolébalo, takže začali hrozit i domácí a v 15. minutě jeden ze svých protiútoků úspěšně zakončili přesnou střelou V. Mizery.

I ve druhé části měli navrch hokejbalisté z Plava. Ve 25. minutě zakombinoval Trněný se Z. Táchou a bylo to 4:1 pro hosty. Další gól pravděpodobně vstřelil J. Tácha, jenže míček po jeho střele pravděpodobně prošel dírou v síti, čehož si rozhodčí nevšimli, takže se hrálo dál a gól uznán nebyl. Plavské hokejbalisty to ale mrzet příliš nemrzelo, protože i nadále kontrolovali hru a ve 34. minutě se dočkali branky, o jejíž regulérnosti nemohlo být pochyb. Postaral se o ni M. Tácha, který si při zakončení z bezprostřední blízkosti nejprve několikrát vylámal zuby na brankáři Sochackém, tak to tentokrát zkusil s nápřahem od modré čáry a trefil se přesně pod horní tyčku. O minutu později zakončil kombinaci s Trněným a Z. Táchou s chutí hrající Maurer, který v tomto uktání nastoupil netradičně v obraně a hosté vedli 6:1. Hosté zkoušeli ohrozit Vojtu v plavské brance z několika rychlých protiútoků a jeden z nich jim vyšel těsně před koncem druhé třetiny.

O vítězi utkání ale nebylo pochyb. Ve 46. minutě zůstal před brankou nepokrytý M. Tácha a zvýšil na 7:2. Vzápětí putoval na trestnou lavici I. Stejskal, a přestože plavští hráli přesilovku poněkud staticky, nakonec ji využili. Úspěšným střelcem byl Maurer, jehož dělovka od modré skončila přesně pod horní tyčkou. V 51. minutě pak přesně zamířil Z. Tácha a plavští vedli už 9:2. Huricanu se podařilo snížit v 55. minutě poté, co sehrál velmi dobře přečíslení tři na dva, nicméně vzápětí se mezi kruhy objevil úplně volný Z. Tácha a milimetrově přesnou střelou do pravého horního růžku stanovil konečné skóre 3:10.