9 MACHÁLEK David 1   0   - 97 MAURER Ondřej     -1
12 LONSMÍN Tomáš 1 2 3   - 99 TÁCHA Zdeněk 1 2 4
18 LONSMÍN Pavel     1
19 PÁVEK Karel 1   1   -

K prvnímu utkání roku 2016 nastoupili plavští hokejbalisté proti mužstvu KN Interiery a sehráli s ním více než dramatický souboj.

V úvodu utkání se k několika víceméně propagačním střelám dostali domácí, poté ale začali úřadovat favorizovaní hosté. Ve 3. minutě se po Trněného vítězném vhazování do lehce skákajícího míčku opřel Pávek a Švejda v domácí brance neměl šanci. V 11. minutě přišla první plavská přesilovka. Ta sice gól nepřinesla, nicméně těsně po jejím skončení nahodil míček na branku Machálek, a protože Švejda měl zakrytý výhled, skončil míček v síti. V tu chvíli to vypadalo, že se vše bude odvíjet podle papírových předpokladů. V 17. minutě ale plavští propadli a domácí z přečíslení dvou na jednoho snížili. A když těsně před koncem úvodní části z dalšího rychlého protiútoku vyrovnali, bylo jasné, že utkání bude ještě hodně zajímavé.

Druhá třetina se nesla v duchu téměř permanentního náporu plavských hokejbalistů, kteří si vypracovali obrovské množství střeleckých příležitostí, podařilo se jim ale pouze rozchytat domácího brankáře Švejdu, který je svými zákroky přiváděl k šílenství. Přestože domácí úporně bránili, objevilo se v jejich defenzívě několik okének a do samostatných nájezdů se tak dostal J. Tácha, Trněný a Z. Tácha. Ani jeden ale neuspěl, nejblíže gólu byl Z. Tácha, který rozezvučel spojnici tyček. Do několika dalších šancí se prodral Maurer, z dorážek neuspěl ani M. Tácha ani Ferdan. Domácí ve druhé části útočili pouze sporadicky, ale i oni měli několik šancí a při jedné Vojtovi v hostující brance pomohla tyčka.

Do závěrečné části vstupovali plavští se snahou zlomit konečně utkání na svou stranu, jenže ve 45. minutě domácím vyšel další brejk a stav 3:2 nevěstil pro plavské hokejbalisty nic dobrého. Naštěstí o tři minuty později našel Trněný před brankou T. Lonsmína, který usměrnil míček mezi Švejdovy betony a bylo opět vyrovnáno. Plavský tlak poté ještě zesílil a nakonec přece jen přinesl ovoce. V 55. minutě našel přihrávkou z rohu T. Lonsmín před brankou Z. Táchu, ten vymetl pavučinu v levém horním rohu Švejdovy branky a strhl tak vedení na plavskou stranu. Od té chvíle už hosté utkání víceméně kontrolovali a v 58. minutě přidali i pojišťovací pátou branku. Postaral se o ni Trněný, který nechytatelným bekhendem zamířil přesně do horního růžku a stanovil tak konečné skóre 3:5.