18 LONSMÍN Tomáš   1 3   - 99 TÁCHA Zdeněk 2   2 2
19 PÁVEK Karel   1 2   -
B KOPIC Petr     0
B VAZDA Radek     -1   -

V posledním utkání roku 2015 nastoupili hokejbalisté HBC Plav proti mužstvu Long Cash. Protože se jednalo o souboj druhého mužstva s třetím, jednalo se samozřejmě o šlágr kola a utkání bylo navíc důležité i z hlediska ambicí na účast v dubnovém superfinále Extraligy AHbK.

Plavští do utkání vstoupili aktivně a lepším mužstvem byli po celých 60 minut, nicméně skóre bylo poměrně vyrovnané až do samého závěru. Úvodní tlak domácích totiž žádný gól nepřinesl a domácí svým náporem pouze rozchytali hostujícího brankáře M. Havlína. Hosté se víceméně bránili, útočili pouze sporadicky a čekali na svou příležitost. Ta přišla ve 14. minutě, kdy v rozehrávce zazmatkoval Vazda, čehož využila dvojice Nýdl - S. Havlín a hosté vedli. Jejich vedení ale vydrželo pouze minutu. To soupeřovo vyhození podél mantinelu zachytil Z. Tácha, který okamžitě využil volného prostoru ke střele do levého horního růžku.

I ve druhé části na hřišti dominovali plavští hokejbalisté. Ve 27. minutě pak přesnou střelou mezi Havlínovy betony využil přesilovku Trněný, který tak strhl vedení na stranu domácích. Ti vzápětí mohli přidat i další branky, neboť hosté jejich pohybu nestíhali a pomáhali si nedovoleně. Přestože plavské přesilovky opticky nevypadaly úplně špatně, další branky jsme se nedočkali.

Obraz hry se nezměnil ani v závěrečné části. Domácí měli i nadále herní převahu, nicméně pojišťovací třetí gól dlouho nepřicházel. Celkem logicky poté zvýšili aktivitu i hosté, takže rušno občas bylo i před brankou domácího brankáře Vojty. Hosté si vytvořili několik nebezpečných závarů, ale domácí hrozili z brejků a jeden z nich se jim také necelé dvě minuty před koncem podařilo proměnit poté, co Pávek vysunul Trněného, ten předložil míček M. Táchovi, který jej uklidil za bezmocného Havlína. V závěrečné minutě poté domácí ještě potrestali zbrklou Havlínovu rozehrávku a Z. Tácha tak stanovil konečné skóre 4:1. Domácí tak důležité utkání zvládli a vánoční přestávku stráví na druhém místě.