9 MACHÁLEK David     5   - 99 TÁCHA Zdeněk   2 3
18 LONSMÍN Pavel     0   -
19 PÁVEK Karel 1   2   -
97 MAURER Ondřej 1 1 3

Druhou polovinu základní části Extraligy AHbK začali plavští hokejbalisté v Čejkovicích, kde se utkali s mužstvem Pink Panthers a stejně jako v prvním kole od tohoto soupeře neinkasovali ani branku.

Od úvodního buly bylo zřejmé, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Domácí se zakopali ve vlastním obranném pásmu a hostům nezbylo nic jiného, než jejich hluboké zákopy dobývat. A protože v brance Panterů navíc stál výborný brankář Holub, nebylo to dobývání vůbec jednoduché. Šancí bylo k vidění poměrně dost, tváří v tvář domácímu brankáři se například dvakrát dostal M. Tácha, ale poprvé minul branku a podruhé trefil tyčku, neuspěl ani Ferdan. I domácí, kteří z obrany vyráželi do nebezpečných protiútoků, měli šance. První branky jsme se nakonec dočkali ve 12. minutě, kdy se před brankou nejlépe zorientoval Bárta. Tentýž hráč o tři minuty později vyhrál buly v útočném pásmu a Ferdan pohotovou střelou zvýšil na 2:0 pro hosty.

Jestliže v první části občas hrozili i domácí, druhá třetina se hrála prakticky na jednu branku. Plavské střelce ale dlouho přiváděl k šílenství výborný brankář Holub, který zlikvidoval několik stoprocentních šancí plavských hokejbalistů. Skóre se tak změnilo až ve 32. minutě, kdy výbornou Maurerovu práci zužitkoval střelou do prázdné branky J. Tácha. Ve 37. minutě se střelecky prosadil i Maurer, který do sítě dorazil střelu Z. Táchy odraženou od zadního mantinelu. A když se o minutu později mezi kruhy uvolnil Bárta a pohotovou střelou zamířil mezi Holubovy betony, vedli hosté už 5:0.

I závěrečná část probíhala v podobném duchu jako dvě předchozí. Na rozdíl od druhé třetiny několikrát zazlobili i domácí, Beneš v plavské brance se ale překonat nenechal. V 53. minutě se pak gólu konečně dočkali i M. Tácha, který svůj nájezd tentokrát bekhendovým blafákem proměnil. Vzápětí mohl další branku přidat Ferdan, dle názoru rozhodčích ale míček do sítě dotlačil až po přerušení hry. Poslední slovo tak nakonec patřilo Pávkovi, který se trefil po vhazování v útočném pásmu a stanovil konečné skóre 0:7. Brankář Beneš si tak připsal svou první letošní nulu v "A" mužstvu.