Extraliga AHbK 2015/2016 - 8. kolo

31.10.2015 10:30 HBC PLAV - HBC Hurican

Výsledek 8 : 1
Třetiny 5:0 1:0 2:1
Střely na branku 38:37 (15:8;10:13;13:16) Zásahy brankářů 36:30 (8:10;13:9;15:11)

18 LONSMÍN Pavel     3   -

V 8. kole Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Huricanu, jehož dres jako obvykle oblékl i plavský odchovanec Jan Šívr.

Utkání začalo poměrně hekticky. Hned po úvodním vhazování se sám před Benešem zjevil V. Mizera, Beneš jej ale vychytal. Poté začali úřadovat domácí a jejich nápor slavil úspěch už ve 4. minutě. To nejprve T. Lonsmín našel před brankou J. Táchu, ten se nemýlil a vzápětí z prostoru mezi kruhy vypálil přesně do pravého horního růžku M. Tácha. Domácí tak velmi rychle vedli 2:0 a i nadále měli herní převahu. Hosté se snažili hrozit zejména z rychlých protiútoků, nebezpečná byla hlavně dvojice V. Mizera - Šívr. Góly ale stříleli pouze domácí. Ve 14. minutě se křížnou střelou z levého křídla trefil Z. Tácha, o dvě minuty později pohotově z otočky zamířil pod horní tyčku M. Tácha a domácí vedli už 4:0. Konečnou podobu celkem jednoznačné první třetiny stanovil v její poslední minutě Kopic, jehož zpoza branky ideálně uvolnil M. Tácha.

I první polovina druhé části patřila domácím, kteří svou převahu korunovali šestým gólem z hole J. Táchy, který ve 28. minutě zamířil přesně nad vyrážečku brankáře Sochackého. Poté otěže utkání převzali hosté. Jejich nápor odstartovala přesilová hra v polovině utkání a těžko říct, zda jejich nápor byl důsledkem jejich zlepšeného výkonu nebo uspokojením domácích hokejbalistů. Gólového úspěchu se ale hosté nedočkali jednak proto, že v plavské brance stál výborný Beneš a jednak proto, že jim v několika případech nepřálo ani štěstí. Po dvou třetinách tak bylo skóre 6:0 ve prospěch domácího mužstva.

Začátek závěrečné části se nesl v duchu konce třetiny druhé. Domácí hráli poněkud lehkovážně, hosté se tak celkem lehce dostali do několika vyložených šancí a možná ještě teď nechápou, co všechno se dá neproměnit. Poté se hra poněkud uklidnila a více než 5 minut se hrálo prakticky pouze ve středním pásmu. Pak zase začali hrát domácí. Několik šancí nejprve neproměnili, ale v 56. minutě rozebrali soupeřovu obranu do posledního šroubku a M. Tácha do prázdné branky pohodlně završil hattrick. Pozadu zřejmě nechtěl zůstat ani jeho bratr J. Tácha a i on o minutu později vstřelil svou třetí branku. Minutu a půl před koncem pak ke slovu přišli i hosté poté, co se domácí obranou protáhl hbitý Šívr a připravil tak Beneše o čisté konto. Utkání tak skončilo výsledkem 8:1.