Extraliga AHbK 2015/2016 - 7. kolo

24.10.2015 10:30 HBK Dříteň - HBC PLAV

Výsledek 3 : 7
Třetiny 1:4 1:1 1:2
Střely na branku 31:42 (12:14;10:13;9:15) Zásahy brankářů 35:28 (10:11;12:9;13:8)

B KOPIC Petr 1 1 3   -

Těsně po skončení utkání "B" mužstev proti sobě v Čejkovicích nastoupila i "A" mužstva Dřítně a Plava.

V úvodu utkání se do několika nadějných šancí protlačili hosté z Plava, nicméně i domácí byli nebezpeční. Ti se totiž snažili hrát co nejjednodužší hokejbal s častou střelbou a právě za častou střelbu byli odměněni v 6. minutě úvodním gólem. Nutno podotknout, že to bylo po střele, která příliš nebezpečně nevypadala, ale Benešova lapačka sáhla do prázdna a domácí vedli. Plavské trápení nechtěl připustit Kopic, který si v 9. minutě naběhl na pěknou Maurerovu přihrávku a z mezikruží zamířil přesně do levého horního růžku domácí branky a vyrovnal. Hostům rázem narostla křídla a svůj nápor v závěru třetiny korunovali dalšími třemi góly, jimiž utkání v podstatě rozhodli. V 16. minutě se po spolupráci s M. Táchou dostal před branku Maurer a hosté vedli. O minutu později domácí brankář rozehrál na svého spoluhráče, jehož napadal Z. Tácha, ten míček vybojoval pro svého parťáka z útoku J. Táchu a bylo to 3:1 pro hosty. V závěru třetiny pak Machálek nahodil míček na branku, domácí brankář toho asi příliš neviděl, takže se míček zastavil až v síti a plavští vedli 4:1.

Ve druhé části hosté utkání víceméně kontrolovali. Téměř po celou třetinu si udržovali mírnou převahu a tu také korunoval ve 28. minutě Maurer, který se uvolnil z rohu hřiště, natlačil se před branku a bekhendovým blafákem poslal míček do sítě. Vzápětí putoval na trestnou lavici M. Tácha, hosté se nechali zatlačit do defenzívy, domácí v přesilovce předvedli patřičný důraz a snížili na 2:5.

I v závěrečné třetině plavští bez větších problémů kontrolovali svůj náskok a kdyby prokázali více přesnosti ve finálních přihrávkách, mohli skóre navýšit daleko více, než se nakonec stalo. Takhle se dočkali pouze dvou branek. O první z nich se ve 43. minutě postaral M. Tácha, který se dostal až před domácího brankáře a rychlou forhendovou kličkou rozvlnil síť. O čtyři minuty později pak hosté předvedli rychlou akci na jeden dotek, na jejímž konci byl pohotový J. Tácha a hosté vedli už 7:2. Další branky ale nepřidali, a tak poslední slovo patřilo domácím, kteří po rychlém brejku natřikrát překonali Beneše a snížili tak na konečný stav 3:7.