15 FERDAN Jiří 2 3 6   - 25 MAURER Ondřej 3 1 5
3 SRBENÝ Tomáš     0   - 23 TÁCHA Zdeněk   3 1
6 MACHÁLEK David 1 2 5   -
88 LONSMÍN Pavel 1   1   -

V 6. kole Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti mužstvu KN Interiery. Protože jejich soupeř nastupuje v bílých dresech, oblékli plavští modré "retro" dresy z první sezóny HBC Plav z roku 1997.

A v retro dresech jakoby domácí v první třetině předváděli jakýsi retro výkon. Jejich hra totiž postrádala prakticky vše. K vidění byla pomalá a nepřesná rozehrávka, kostrbatý přechod středního pásma a chybějící jakýkoliv moment překvapení v pásmu útočném. A když hosté ukázali svou efektivitu a v 5. a 13. minutě potrestali domácí chyby, bylo skóre rázem 0:2. V 16. minutě se pak dočkali i plavští, kteří potrestali vyběhnutí brankáře Švejdy do rohu hřiště, takže P. Lonsmín skóroval do prázdné branky.

Začátek druhé části přinesl přece jen zvýšenou aktivitu domácích, kteří zvýšili četnost střelby, dlouho ale mířili pouze do rukavic pozorného brankáře Švejdy. Vyrovnávací gól nakonec přišel po střele, která vypadala méně gólově než všechny předchozí, ale možná právě proto, že byla celkem nenápadná, překvapila Švejdu a skončila v síti. Autorem této gólové trefy byl Machálek. Vzápětí před prázdnou brankou nedokázal zakončit Maurer, nicméně akce pokračovala, M. Tácha zpoza branky uvolnil Ferdana a ten poslal domácí do vedení. Domácí se pak přece jen uvolnili z křeče, která je do té doby jakoby svírala a začali přece jen předvádět akce, které měly určité hokejbalové parametry, což se hned také projevilo na skóre. Ve 30. minutě se pohotovou střelou prosadil J. Tácha, o dvě minuty později se od mantinelu uvolnil M. Tácha, položil si i Švejdu a do prázdné branky pohodlně zvýšil na 5:2. O další dvě minuty později se další nekompromisní střelou trefil J. Tácha a domácí už vedli 6:2. Vzápětí to ale s kombinací poněkud přehnali, z čehož rezultoval hostující brejk zakončený nechytatelnou střelou do víka. Závěrečné dvě minuty druhé části pak proběhly v plavské režii. Nejprve se na brankovišti prosadil důrazný M. Tácha a v poslední minutě druhé části se svých dvou branek dočkal i neúnavný bojovník Maurer.

Ve 44. minutě vypálil od modré Ferdan a míček propadl za Švejdova záda podesáté. Kdo ale čekal, že zbytek utkání už domácí odehrají bez chyb, byl asi překvapen. Domácí i nadále ve středním pásmu občas prováděli věci, nad kterými zůstával rozum stát a hosté se tak celkem zadarmo dostávali do brejků. Dva z nich nejprve Beneš zlikvidoval, ale po dalších dvou bylo rázem skóre 10:5. V závěru se pak přece jen ještě dvakrát prosadili domácí. V 55. minutě využil přesilovku M. Tácha, který tak završil hattrick a v 59. minutě zakončil přečíslení dvou na jednoho svým třetím gólem Maurer a stanovil tak konečné skóre 12:5.